Vánoce končí v římskokatolické tradici první nedělí po 6. lednu a je to také doba, kdy většina lidí uklízí vánoční výzdobu. Kam ale vyhodit vánoční stromek? Ve většině měst stačí je vyhodit ke kontejnerům.

„Občané u nás ve městě mají dvě možnosti," řekla Simona Liptáková, tisková mluvčí chebského městského úřadu. „Tou první je odvézt stromek do sběrného dvora, druhou možností je ho vyhodit ke kontejnerům."

Podobně to funguje také v Aši.

„Lidé jsou zvyklí, že mohou vyhazovat vánoční stromečky ke 'hnízdům' na separovaný odpad," potvrdil mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. Jak podotkl, tyto kontejnery se běžně vyváží každé pondělí. „Pokud je však třeba, provádí se vývozy i častěji," doplnil mluvčí.

Je ale třeba zlikvidovat i stromy, které zdobí města. Například Cheb má na náměstí hned dva. Spodní strom u chebského Špalíčku je vysoký 12 metrů. Smrk byl darem jednoho z obyvatel Chebu a má velice zajímavou historii. Vysadil jej sám dárce, který si strom přivezl jako malou sazenici na památku ze své první návštěvy ´Západu´ v roce 1988. Na chebském náměstí tedy stojí sedmadvacet let starý strom původem z rakouských Alp. Horní strom pochází z chebských lesů.

„Strom se ořeže a podle smlouvy dřevo zůstane původnímu majiteli," vysvětlil chebský starosta Petr Navrátil.