Na této částce se radnice dohodla s TEI jako na formě kompenzace poté, co odstoupila od dohody z roku 2009. TEI přitom původně požadovala kolem 146 milionů korun. Primátor Petr Kulhánek (KOA) sdělil, že konečná částka je kompromisem přijatelným pro obě strany.

Parkovací domy měla firma TEI postavit například na nábřeží Jana Palacha či u Galerie umění postupně do roku 2017. Celkem se jednalo o třech až čtyřech parkovištích. Podle Kulhánka byla smlouva v rozporu s platnou legislativou a městu by mohly hrozit sankce od antimonopolního úřadu. TEI byl jediný, kdo se do tendru přihlásil. „Investor ovšem na smlouvě trval a hrozil vleklý soudní spor s velmi nejistým výsledkem. Proto jsme se po složitých jednáních dohodli na kompenzaci 15 milionů korun," podotkl primátor.

Odškodnění pro TEI za neuskutečněnou investici schválila rada, definitivně o této částce ale musí rozhodnout zastupitelstvo. Při projednávání návrhu asi půjde především o to, zda není 15 milionů korun příliš mnoho. Kulhánek konstatoval, že v případě soudu a prohry města by ale mohla být částka mnohem vyšší. Nikdo z právníků nedokázal říci, jakou by měla radnice šanci, že ve sporu uspěje a nebude muset zaplatit. „Uzavřená smlouva také nebyla pro město vůbec výhodná a nic by mu nepřinesla," uvedl Kulhánek.

Projektu na řešení dopravní situace ve vybraných místech města se Karlovy Vary ale nevzdávají. Kde by přesně měly parkovací domy či závory stát a kolik jich nakonec bude, to má vyplynout z architektonické studie, která nyní vzniká. Kdy by ale mělo dojít na realizaci projektu a jakou formou, to zatím není zřejmé. Stejně tak dosud není jasné, zda by výstavbu parkoviště financovalo město nebo by opět hledalo soukromého investora. Určitě však už nedojde na závory zabraňující vjezdu do lázní, dodal Kulhánek.