Podle náměstka Petra Bursíka (ODS) je to ale včetně bytů s pečovatelskou službou. Podle Jana Kopála, mluvčího magistrátu, je drtivá většina těchto bytů v Mozartově ulici a v ulici Pod Vysílačem.

Za nájem v těchto bytech lidé platí od deseti do osmapadesáti korun za metr čtverečný, což je podle vedení magistrátu nájemné velmi nízké. Město proto zvažuje zvýšení nájemného, ovšem definitivní stanovisko ještě nepadlo. Rada tento bod na svém posledním jednání zatím odložila.

„Snažíme se o to, aby byty nebyly ztrátové, nájemné je v nich skutečně velmi nízké. Proto je třeba tento vztah narovnat," uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA). O kolik ale lidé zaplatí více, to odmítl komentovat. „Zatím jsme nic nerozhodli," zdůraznil.

Na dotaz, zda bude magistrát městské byty prodávat, vedení města sdělilo, že k tomuto kroku se město chystá. Podle náměstka Petra Bursíka půjde přibližně o 105 bytových jednotek a upozornil, že jde zatím jen o úvahu. „Jde o byty roztroušené po celém městě, o jeden věžák na Růžovém Vrchu a byty na Sokolovské třídě," doplnil Kopál.

Magistrát také stále eviduje budovy a objekty, v nichž bydlí lidé v městských bytech. Mezi ně například patří dům U Dvou čápů na Staré louce, v němž sídlí Městská galerie. Loni v únoru požádali nájemníci o prodej těchto celkem osmi bytů. Zastupitelé ale prodej bytů odmítli.

Hlavním argumentem zastupitelů bylo to, že Městská galerie v přízemí je vedena jako nebytový prostor a s prodejem bytů by došlo k nebezpečnému precedentu. Proti byli zastupitelé za ODS i další. „Pokud by si lidé byty koupili, získali by v domě většinový podíl a chtěli by do objektu investovat. A do téhož by tlačili i město, kterému by zbyla Městská galerie," uvedl tehdy zastupitel Hybner (NS-LEV21).