Navíc se podařilo do akce zapojit Karlovarské minerální vody, uvedl primátor Petr Kulhánek. Celkové náklady na pořádání karnevalu se pohybují kolem 2,5 milionu korun.

Předehrou ke karnevalovému veselení bude páteční Romantická noční plavba po řece Teplé. „Zájemci si budou moci zapůjčit gumové čluny a vodácké vybavení, na kterém splují od parkoviště Poštovního dvora k hotelu Thermal. Povinností je svítilna čelovka nebo lampion. Začátek Romantické plavby je ve 22 hodin. Prezentace a výdej lodí bude probíhat od 19 hodin na parkovišti u Poštovního dvora, kde je také připraven doprovodný program," poznamenal Martin Müller z pořádající agentury Müller Production.

Na sobotu je pak připravený v minulosti velice oblíbený Vodní karneval netradičních plavidel. Ta poplují na trase z Mlýnské kolonády k hotelu Thermal. Porota, složená z osobností sportovního a kulturního života, bude hodnotit estetický dojem a originalitu účastníků. Připraveny jsou hodnotné ceny pro první tři nejlepší plavidla.

„Od 14 hodin začíná Karnevalový průvod masek, který vyjde od muzea Becherovky na třídě T. G. Masaryka a pokračuje tradiční trasou centrem města ke Grandhotelu Pupp. Tady přijde na řadu krátké vystoupení Daniela Nekonečného. Průvod se pak vrátí k hotelu Thermal, kde v 16 hodin proběhne vyhlášení krále a královny karnevalu a soutěže netradičních plavidel," podotkl Müller.

Slibuje, že letos se objeví v průvodu řada skutečně atraktivních masek a figurín, některé budou vysoké přes pět metrů. Sám průvod bude dlouhý skoro jeden kilometr a v jeho čele pojede ve speciálně upraveném automobilu právě Dan Nekonečný. Karneval doplní hudební festival s hlavní hvězdou, kapelou Charlie Straight.