Společně s ní si čtenáři tímto způsobem vypůjčí také přes tři sta titulů digitálních knih, které byly staženy z digitální knihovny Městské knihovny v Praze a doplněny cizojazyčnými volnými díly.

„Elektronickou čtečku budeme půjčovat na dva týdny. Zájemci mohou být zdarma podle svých požadavků seznámeni se základním ovládáním a problematikou čteček. Doporučujeme objednat si schůzku předem," říká knihovnice Marie Valentová.

Kromě toho bude opět celý týden probíhat amnestie na upomínky a registrace nových čtenářů na rok zdarma. Po prázdninách se také vrací oblíbená Burza vyřazených knih, doplněná o nově odepsané tituly nejen pro dospělé, ale i pro děti, či o knihy, které přinesli sami čtenáři. V pondělky se také koná pravidelný pořad Hrajeme si s pohádkami. Tentokrát se děti mohou těšit na pohádky o čertech. Celé pásmo zakončí Večerníček.

„Ve středu odpoledne si mohou děti přijít zahrát společenské hry, a to nejen mezi sebou, ale i třeba s paní knihovnicí nebo třeba s rodiči. V podvečer zahajujeme minikurz šití, nazvaný Začínáme se šitím. Zájemci se na něm naučí šít opravdu od základů. Na čtvrteční Rodince si s dětmi a s rodiči nebo prarodiči zahrajeme na zahradníky. Odpoledne si pak děti i dospělí mohou na Výtvarné dílničce vyrobit záložky do knih," uvedla Valentová.

„Motto letošního Týdne knihoven: S námi vždy all inklusive se snažíme naplňovat nejen v Týdnu knihoven, ale i během celého roku. Návštěvníci naší knihovny se tak v měsíci říjnu mohou těšit na pořad Poezie a jazz, tentokrát s verši Charlese Bukowského, na cestovatelskou besedu o Faerských ostrovech s panem Jiřím Lehejčkem či na besedu Konec 2. světové války na Sokolovsku s panem Vladimírem Bružeňákem. Pokračujeme rovněž v pravidelných setkáních s panem Tomášem Kábrtem nad knihou knih - biblí. V závěru měsíce se bude konat Salsa párty. Pro děti pak chystáme různé soutěže, čtení pohádek a Halloweenské strašení," doplnila Marie Valentová.