„Chodím sem se psem a je mi líto rodin s dětmi, které se sem vydaly. Je to tady odporné i nebezpečné a nikdo s tím nic nedělá," kritizovala stav jedna z Karlovaraček.

Přitom právě tento kout u Ohře byl kdysi i krásný. „Bývaly zde výstavní zahrádky, měli ji tu i moji rodiče, kolem dokola byla krásná příroda. Lidé sem rádi chodili třeba se jenom se projít. Když šla moje maminka po stezce nedávno, bylo jí líto, jak to tady vypadá. Nehledě na nájezdy zlodějů, kteří si zdejší zahrádky vybrali za svůj azyl. Vybrakovali vše, co šlo. A tahle hrůza je téměř v centru města," zlobila se paní Marie.

Podle magistrátu zdejší zahrádky patřily dříve Českým drahám.

„Pokud víme, společně s dalšími pozemky v okolí dolního nádraží je odkoupil developer Gamma Property. Cesta za nimi, po břehu Ohře, je v majetku města," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Ten dodal, že o stížnostech na zdejší nepořádek informoval technický odbor magistrátu. „Dnes odpoledne učiní na místě kontrolu stavu, v případě zjištění nepořádku na našich pozemcích zajistí úklid s koordinátory veřejné služby. V případě nepořádku na cizím pozemku předají podnět odboru životního prostředí, který vyzve majitele, aby svůj pozemek uklidil," dodal mluvčí.