Pokud to vývoj počasí dovolí, bude se na Božím Daru a Klínovci lyžovat až do Velikonoc. Upravena je momentálně ještě i řada běžeckých stop na krušnohorských hřebenech, především pak v okolí Božího Daru. Ve Skiareálu Klínovec je stále upraveno více než 14 kilometrů sjezdovek všech obtížností. V provozu byly před víkendem lanovky CineStar Express, Prima Express a SUZUKI, dále vleky F, G a pojízdné koberce v parku u Huga. Čekací doby u lanovek a vleků jsou momentálně nulové. Výška sněhu je více než půl metru.

Kromě dobře připravených sjezdovek budou na Klínovci k vidění i zajímavé závody. V sobotu se tady konají závody Klínovecký Supercross. Je ojedinělou kombinací jízdy ze svahu mezi skoky, v náročných klopenkách a volného vázání běžeckých lyží.

Jedná se o závod pro mladé běžkaře ve věku 6 až 18 let. Supercross 2015 nabídne napínavé česko-německé souboje, které ještě umocní vyřazovací systém závodů. Závodníci na běžkách jsou rozděleni do dívčích a chlapeckých věkových kategorií. Soutěž probíhá podle formátu skicross-snowboardcross. Po odjetí dvou kvalifikačních jízd se podle lepšího dosaženého času nasadí jezdci do "pavouků" a jedou vždy čtyři najednou, z toho dva rychlejší postupují dále až do finále, ze kterého vzejde vítěz. Na nejúspěšnější účastníky čekají pamětní medaile i věcné ceny. Závod organizuje Klub Krušných hor na Klínovci v dětském lyžařském areálu u Penzionu MAX za finanční podpory Ústeckého kraje. Startovat mohou chlapci i dívky ve věku 6 až 18 let, kteří mají běžky, závodního ducha a hlavně odvahu pustit se z kopce dolů.

Na sobotu je rovněž připravený závod Klínovecká mulda Memoriál Jana Šindeláře. Lyžařský závod je určený pro malé i velké, závodníky i amatéry.

Zábavu pro malé a začínající lyžaře ještě stále nabízí božídarský skiareál Novako. Sněhu je tady poměrně dost a lyžovat se má až do Velikonoc. Mimo provoz je už ale snowtubing a večerní lyžování.

Sokolovsko se pomalu ale jistě loučí s letošní lyžařskou sezónou. V provozu je ve Ski Centru Bublava Malý a Střední Bleiberg a na svazích leží 25 cm sněhu. V sobotu se tam uskuteční oblíbený karneval na lyžích, který startuje úderem deváté hodiny ranní. Masky na lyžích mají permanentku zdarma a chybět nebudou ani atraktivní soutěže a volba nejlepší maškary. Navíc se bude grilovat na sněhu a z podvleku bude znít hudba. „Na víkend bude kromě Malého a Středního Bleibergu v provozu i sedačková lanovka," uvedl včera bublavský vlekař Jiří Lhota.

Na Chebsku si v neděli už neužije na svazích žádný sportovec. Po ašském lyžařském středisku, které uzavřelo stávající lyžařskou sezonu už 14. března, hlásí konec také skiareál Mariánky v Mariánských Lázních. Poslední lyžovačku si zde zájemci mohou užít v sobotu od 9 do 16 hodin.

„V provozu bude kabinková lanová dráha a lyžařský vlek číslo jedna," upřesnila Radka Záhořová ze společnosti Snowhill, provozující lyžařské středisko v Mariánských Lázních. „Na sjezdových tratích Krakonoška a Slalomák je ještě výška sněhu 10 až 35 cm," doplnila Záhořová.

S lyžemi se ale ještě nemusí loučit ani příznivci bílé stopy. Ze 12 různých tras v různé délce vedoucích většinou v okolí Božího Daru byla před víkendem polovina upravená a druhá polovina sjízdná. Sjízdná je také část běžeckých tratí Hřebenovka a Zvlněná kolem Kladské.