„Je to sice škoda, nicméně dům, ve kterém se provozovna nacházela, je soukromý, je tedy záležitostí vlastníků domu, komu a za jakých podmínek prostory pronajmou. Město do nakládání s jejich majetkem nezasahuje," řekl Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu. Na druhou stranu však dodává: „Je pravda, že oplatky k lázním a ke Karlovým Varům patří a že tato prodejna byla tradiční. Pokud vím, nebyla to naštěstí prodejna jediná, na pěší zóně v centru jsou ještě některé další. Ale je pravda, že celé generace návštěvníků byly zvyklé právě na tuto prodejnu."

Se samotným uzavřením vyhlášené prodejny nesouhlasí ani někteří Karlovaráci, kteří to považují za vítězství byznysu nad tradicí vyhlášených lázní. „Sama jsem tam ráda zašla. Neděli co neděli jsme si zde s vnoučkem pochutnali na oplatce a na horké čokoládě. Teď se pomalu učíme chodit do blízkého ovobaru, kde si můžeme v klidu sednout a dát si něco sladkého," sklesle poznamenala Ludmila Baráková.

V současné době jsou v centru k dispozici dvě prodejny oplatek, z nichž v žádné není možnost si sednout a vychutnat si tak tradiční lázeňskou oplatku.