„Operační důstojník městské policie uslyšel před pondělní půl desátou večer z okna hluk připomínající demoliční činnost. Jelikož poblíž stanice žádná stavba neprobíhá, poslal k prověření situace motorizovanou hlídku," popsal začátek celé situace velitel strážníků Marcel Vlasák. Hlídka na Vrázově stezce nalezla zdemolovanou informační tabuli magistrátu města a rozbitý odpadkový koš.

Dílo měli na svědomí dva chlapci ve věku 17 let z Karlových Varů a Hájku. „Ti si posilněni alkoholem nejspíš vybíjeli nějakou tu frustraci," řekl Vlasák. Oba mladíci byli následně předáni státním policistům. „Doma je určitě pochválí, až přijde na úhradu způsobené škody," glosoval velitel strážníků. Podobný případ přitom strážníci řešili přibližně před 14 dny, kdy skupinku mladíků kopající do odpadkových košů zachytil operační důstojník na kamerovém systému přímo v centru obchodně správního území.

Následný zákrok strážníků přinesl hlavním aktérům hned dvojí trest. Vedle blokové pokuty museli totiž své 'dílo' uklidit.

Pěsti a kopance létaly v centru města

O "zábavu" v centru města nemají nouzi ani karlovarští kriminalisté.

Řeší případ loupežného přepadení, kterého se dopustili tři spolupachatelé, a to dva muži a jedna žena z Karlovarska. Ti napadli šestnáctiletého muže a několikrát ho udeřili do obličeje. Navíc mu společně ukradli hotovost a mobilní telefon.

„Všichni tři spolupachatelé byli bezprostředně po činu zadrženi policií. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na jeden tisíc čtyři sta korun," řekla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Za tento čin hrozí obviněným trest dva až deset let ve vězení. Kriminalisté navíc sdělili jednomu ze tří spolupachatelů obvinění ze spáchání pokusu těžkého ublížení na zdraví a z přečinu výtržnictví.

„Toho se dopustil dvaatřicetiletý muž z Karlových Varů, a to tím, že v ulici Horova několikrát nakopl poškozeného pětačtyřicetiletého muže do nohy a poté jej jednou bodl nezjištěným předmětem do hrudníku a z místa utekl," dodala Týřová. Zraněný muž byl následně převezen do nemocnice v Karlových Varech.

Komisař kriminální policie podal státnímu zástupci podnět na vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Tomu hrozí trest odnětí svobody až na deset let ve vězení.