Podle jednatele společnosti Lesy města Chebu Zdeňka Hoferici mohou lidé beztrestně sbírat dříví popadané ze stromů a vozit si ho na topení domů.

„Případy krádeží dřeva předáváme do rukou Policie ČR," řekl Jiří Smíkal z Lesní správy Františkovy Lázně. „Letos si zloději z lesa odnesli odhadem až sto kubíků dřeva. Což opravdu není zrovna málo," dodal.

Stejně na tom jsou také lesy na Ašsku. Podle jednatele Ašských lesů Jiřího Červenky jsou škody na nešetrně uřezaných stromech velmi vysoké. „Setkáváme se s tím snad každým rokem," řekl Jiří Červenka. „Je to opravdu hrozné. Jsou toho kvanta," vysvětlil.

Lesy města Chebu evidují také nějaké ty krádeže dřeva. Už ale ne tak hojné jako lesy na Ašsku a ve Františkových Lázních.

„Sporadicky se nějaký ten zloděj dřeva objeví," řekl jednatel Lesů města Chebu Zdeněk Hoferica. „Díkybohu to není tak časté. Lidé mají velký zájem také o nasekané dříví, letos jsme ho prodali hodně. Sbírají také hodně dřeva a větví, které popadají ze stromů samovolně. Tohle zákon umožňuje," dodal.

Čtyřicetiletý Jan z Chebu dává přednost dříví koupenému v balících. Jelikož má menší byt, stačí mu ho trocha. „Dřív jsme s rodinou jezdili pro spadané větve do lesa," řekl Cheban. „To je ale hrozně pracné a vždycky jsem měl špinavé celé auto. Od té doby kupuji dřevo v balících. Jeden balík mám tak na dva dny s tím, že v říjnu a listopadu topím jen večer. V zimě jsou náklady samozřejmě vyšší," vysvětlil.