„Podstatnou část života zasvětil tenisu, když mi bylo devět, chodil jsem do tenisové školičky, ne sice přímo k panu Královi, ale vedle," zavzpomínal jeden z gratulantů Libor Šembera. Potřást rukou oslavenci přišel i karlovarský primátor Petr Kulhánek.

„Je to neuvěřitelné, je mi padesát a jemu ještě jednou tolik," usmíval se Libor Šembera. „Ještě v devadesáti letech běhal, je to ale asi šest let, co přestal chodit a hůř vidí," připomněla dobu před deseti lety dcera oslavence Eva.

Významné jubileum Aloise Krále si připomíná i jeho domovský klub TC Gejzírpark Karlovy Vary, kde sportovec působil.

Děti hltaly každé jeho slovo

„Pan Alois Král, povoláním učitel, se přistěhoval do Karlových Varů nedlouho po skončení války z Brna. Měl rád sport a tak netrvalo dlouho a stal se členem tenisového klubu KLK, který sídlil v Gejzírparku. Byl na kurtech rád a jeho výkonnost neustále rostla. Proto se časem stal platným členem družstva A," zabrousili na webových stránkách klubu tenisoví kolegové pana Krále do jeho minulosti.

Ti zároveň upozorňují na to, že to byl právě Alois Král, kdo založil v Gejzírparku vyhledávané a oblíbené tenisové školičky.

„Zanedlouho měl kolem sebe plno dětí, které hltaly každé jeho slovo. Byl trpělivý, laskavý, systematický a tak není divu, že jeho školičkou prošly stovky adeptů tenisového umění, kteří na jeho hodiny výuky rádi vzpomínají," připomínají tenisté úspěšnou práci s dětmi.

Těm Alois Král věnoval hodiny svého času. Trenérskou činnost ukončil až ve 79 letech.