Rozmáhajícího se problému už si povšimla i radnice. Najít efektivní řešení je ale podle vedení města velmi složité. Pomoci by měla instalace kamerového systému, s níž se počítá v rozpočtu na příští rok.

„Nejde si nevšimnout, že se na sídlišti šíří nebezpečný nešvar, a tím jsou drogy. Je tu spousta omladiny, co si hraje na mafiánské rádoby dealery. Vzniká tak velký problém přidružené kriminality a asociálního chování," upozornil Martin Gavelda, jeden z místních občanů. „Pánové mají dojem, že jsou nepostižitelní a můžou si dovolovat vše. Myslí si, že když si koupí ojeté auto, tak jim to tu vše patří. Prohání se po sídlišti a neberou na zřetel své nebezpečného chování a jednání," zlobí se Gavelda s tím, že se sám bude snažit udělat vše pro to, aby s podobnými skupinami jeho vlastní syn nikdy nepřišel do styku.

Starosta Nového Sedla Martin Loukota připouští, že na radnici o problémech s drogami vědí. „Je to komplikovaný problém. Ve městě a ostatně ani v celém kraji nejsou na efektivní řešení problému kapacity. Navíc nejde o to, zneškodnit pouliční dealery, kteří stojí až na samém konci drogové hierarchie. Policie se naopak snaží dopátrat ty, kteří nahoře tahají za nitky," krčí starosta rameny. Jedním dechem však dodává, že do rozpočtu na příští rok má město v plánu vyčlenit částku na prevenci kriminality. Ta by měla obecně ve městě zajistit větší bezpečnost. „V jednání je také žádost o dotaci na terénního protidrogového pracovníka," doplnil Loukota.

Koncept bezpečnosti by pak na sídlišti měl doplnit kamerový systém. „V jedné části sídliště jsou po rekonstrukci chráničky na kamery už zcela hotové. Druhá etapa revitalizace se právě rozbíhá a v plánu je ještě třetí. Nainstalování prvních kamer bychom rádi zahrnuli do rozpočtu na příští rok, zda se to podaří zrealizovat, už záleží na budoucím vedení radnice," uzavřel Loukota s tím, že by se tak částečně mohl vyřešit například i problém vandalismu.