A učitelé místo výuky včera řešili problémy školy na zastupitelstvu. „Už nemáme jinou možnost, jak městu sdělit, že poměry na škole jsou neúnosné," vysvětlili svůj postoj. Jejich snaha se ale minula účinkem. Celkem 520 žáků si tak zítra půjde pro vysvědčení do sice Komenského, ale zcela rozvrácené školy.

Současná ředitelka Monika Preňková, kterou vedení města kvůli nespokojenosti poloviny učitelů a zaměstnanců s její prací vyzvalo k rezignaci a zastupitel Bouška (Karlovaráci) jí včera doporučil to samé, sama odejít odmítla. A také vedení města stálo na svém, že nemá relevantní důvody k jejímu odvolání. Náměstek Jiří Klsák (KOA), který má školství ve své kompetenci, upozornil, že pokud by se Preňková odvolala k soudu, pak by spor mohla třeba i vyhrát, a ředitelky na ZŠ Komenského by tak byly dvě. Proti němu se ale postavila zastupitelka Hana Zemanová (Karlovaráci), podle níž město legální prostředky na odvolání ředitelky má, protože k jejímu pochybení ve vedoucí funkci došlo.

Spor mezi ředitelkou a částí pedagogů, který na ZŠ Komenského trvá už měsíce, včera tudíž nevyřešili ani zastupitelé. Přestože ředitelku Preňkovou řádně grilovali, především zastupitelé z hnutí O co jim jde?! dokazovali, že o poměrech ve škole jsou velmi dobře informováni, a Preňkovou vůbec nešetřili. Stejně jako zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA), který se snažil debatu zracionalizovat a poukazoval na to, že nespokojení učitelé vznesli na radu několik požadavků včetně odvolání ředitelky a to má řešit rada. Nikoliv zastupitelstvo, které se školou Komenského včera zabývalo dlouhé a zpocené hodiny. Učitelé totiž přišli na zastupitelstvo už ráno, ale protože prý nebyla přítomna druhá strana, tedy ředitelka Preňková, ta na zasedání přišla až po poledni, diskuze byla přerušena. A to přes námitky opozice. „Tak si vezměte svůj mercedes a jeďte pro ni. Má snad zástupce. Máte tady dvacet pedagogů a i ti si museli čas na to, aby se sem dostavili, udělat," odmítl uznat argumenty primátora o tom, že si ředitelka plní své úkoly, Jiří Kotek. A pak už jenom konsternovaně dodal, že jde o absurdní situaci. A navrhl odvolání náměstka Jiřího Klsáka (KOA), protože podle něj i dalších opozičních zastupitelů ten nezvládl své úkoly a situaci ve škole podcenil. Ten ale laxní přístup k problému odmítl a zdůraznil, že nelze vyhovět všem.

Kotkův návrh na jeho odvolání nakonec neprošel, i když patnáct zastupitelů, kteří se hlasování zdrželi, nasvědčuje, že jen málo z nich bylo s postupem vedení města při řešení krize na základní škole Komenského spokojeno. Náměstku Klsákovi zároveň uložili, aby se znovu se všemi pedagogy ve škole sešel a celou situaci s nimi znovu probral. A radě města předložil souhrnnou zprávu. S učiteli se chce znovu sejít a jednat i ředitelka Preňková, která doufá, že se jí podaří do začátku školního roku sehnat chybějící učitele.