Vítězná firma bude ulici Vítěznou a Prašnou opravovat na etapy. Rekonstrukce potrvá od srpna do listopadu. Podle náměstka Jaroslava Růžičky se komunikace budou opravovat na poloviny. „Měly by tak průjezdné. Úplně uzavřeny budou pouze po několik dnů, kdy bude firma pracovat na přeložkách," vysvětlil náměstek.

Stavebníci odstraní asfalt a půjdou až do podloží. Vymění také některé části inženýrských sítí. Vedení města počítá s tím, že součástí rekonstrukce budou také nová parkovací místa. Část jich bude směrem k Drahomíře, další budou u zastávky městské hromadné dopravy, která zůstane na původním místě.

Ke konci se chýlí náročná oprava ulic i chodníků na Vyhlídce a Libušina. Zde nyní musejí být řidiči velmi opatrní, protože dopravu zde řídí semafory a čekání se zde protahuje až na pět minut. Proto se zde tvoří kolony. Velmi problematická je zde i samotná chůze po chodnících. Tato rekonstrukce stála téměř 13 milionů korun a práce finišují.

„Opravené ulice by měli stavbaři městu předat už 19. června. Pokud práce stihnou dříve, budeme jenom rádi," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.