„Křiví tím trh, neumí to a nejsou schopni motivovat zaměstnance. Žádný soukromý podnikatel nebude schopen konkurovat takovémuto městskému hotelu a jeho cenám," tvrdí zastupitel Jan Bureš (ODS). Jenomže právě tyto argumenty starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD) vyvrací. „Myslíme si, že je to dobrá investice. Když k nám přijede autobus plný turistů, nemají si kde dát oběd, natož se ubytovat. A v sedmnáctitisícovém městě. Já z toho nadšený nejsem, ale chceme jít turistickému ruchu naproti a někde začít musíme. Když to nedokáží ostrovští podnikatelé, tak se o rozšíření služeb a podporu turismu snažíme my," vysvětlil.

Podle starosty je navíc Myslivna na strategickém místě. Je součástí městské památkové zóny, do níž náleží nově zrekonstruovaný zámek. „To se přímo nabízí. Hostům bychom tak mohli nabídnout ubytování, stravu i s konferenčními místnostmi v zámku a jako bonus nádherný park," zdůraznil starosta Čekan, podle něhož by to byla skvělá symbióza.

„Já si žádný hotel nekupuji a město podnikat nebude. Myslivnu, která je už roky uzavřena, bychom zrekonstruovali a pak může fungovat jako akciová společnost, třeba ve stejném modelu jako Ostrovská teplárenská. Nebo jako společnost s ručením omezeným s podílem města," vysvětlil starosta.

Těmito slovy ale jako by starosta Čekan opozičnímu zastupiteli Burešovi nahrál na smeč.

„Podnikání vedení města Ostrova prostě nejde. Důkazem je třeba právě teplárna, která za minulý rok skončila ztrátou přes 27 milionů korun. Poprvé po privatizaci. A letošní rok nebude o mnoho lepší. A že tím hlavně podpoříme cestovní ruch v Ostrově? Nepodpoříme. Funguje to totiž přesně obráceně. Turisté nejezdí tam, kde je nějaký hotel, ale hotely se otevírají tam, kam jezdí turisté," čertí se zastupitel.

Zastupitel Bureš také poukázal na to, že jen v okrese Karlovy Vary jsou na prodej desítky hotelů a penzionů.

„V Ostrově mimochodem tři. Žádný penzion ani hotel nebude schopen konkurovat cenám toho městského, a tak nejenže tu žádný nový hotel nikdo neotevře, ale postupně se zavřou i ty zbylé penziony," oponuje starostovi. Navíc materiál, podle kterého mají zastupitelé o koupi hotelu rozhodovat, je podle Bureše tragický. „Obsahuje jen několik vět. Chybí v něm ekonomický rozbor pořízení, nutných investic i provozních nákladů objektu. Ani komise majetku, ani finanční výbor tento nákup městu nedoporučily," doplnil opoziční zastupitel, podle něhož správa věcí veřejných znamená zejména opatrné nakládání s prostředky nás všech. „Koupě hotelu Myslivna to určitě není," uzavřel.

Jenomže starosta Čekan si trvá na svém a argumentuje i tím, že Ostrov je branou do Krušných hor. A cestovní ruch zde město chce podpořit i kvůli tomu, že hosté mají z tohoto města blízko jak do Karlových Varů, tak na vrcholky Krušných hor. V hotelu Myslivna navíc město v budoucnu plánuje vybudovat malý pivovar, což je podle starosty současný trend. „Ostrov měl kdysi hned dva a i toto město by si zasloužilo své pivo," dodal Pavel Čekan. Totéž uvedl i místostarosta Josef Železný (ČSSD). „Staré město v Ostrově jsme opravili za půl miliardy. Staráme se o propagaci, a když k nám hosté konečně začínají přijíždět, nemají si ani kde dát kávu. Takový podnik prostě Ostrovu chybí, hoteliéři zde nejsou. Někde začít musíme a chceme jít touto cestou. Myslíme si, že je to dobrá investice," uvedl místostarosta. A dodal, že i pro něj to bylo dilema, ale nyní je přesvědčen o tom, že koupit hotel Myslivna by město mělo. „Každá opozice musí fungovat a upozorňovat na sebe," odmítl opoziční výhrady, že město podnikat nemá a koupě hotelu bude zátěží pro městskou pokladnu.