Slibuje to sládek Miroslav Broz, jenž bude mít přípravu pěnivého moku na starosti. Už nyní vyjmenovává, jaké druhy chce v pivovaru vyrábět. 

„Chceme dělat světlou desítku a dvanáctku, dále polotmavé a tmavé dvanáctistupňové pivo. Tyto speciály se však nebudou dělat stabilně, ale pouze příležitostně, třeba na Velikonoce nebo Vánoce," pověděl sládek.

Také název je už předem daný - pivo se bude jmenovat Kynšperský zajíc. „V původním znaku je totiž zobrazený zajíc. Pivovar vlastnila rodina Haasů, která byla na Sokolovsku hodně známá," připomenul Broz.

Jednatel Kynšperského pivovaru Sergej Černičkin říká, že již od prosince odstartuje zkušební provoz. „Ten pak potrvá dva až tři měsíce, abychom vyladili technické zařízení a odstranili drobné nedostatky.

Ostrý provoz chceme zahájit zjara," nastínil plány pivovaru Černičkin. „Kapacita výroby je až 8,5 tisíce hektolitrů. Zpočátku tak vysoko ale nepůjdeme, nejprve musíme najít odbyt a zákazníky," poznamenal sládek.

Veřejnost se o pivovar hodně zajímá. Vidí, že se v areálu staví, a tak se lidé chodí ptát na práci. Kromě pivovaru zde totiž má fungovat i hotel. „Po dokončení přestavby objektu na hotel počítáme se zaměstnáním kolem padesáti lidí. Rádi bychom také spolupracovali například s kuchařským učilištěm v Kynšperku," navrhl jednatel.

Kynšperský pivovar zásoboval po roce 1945 většinu hostinců v okrese Sokolov. Jeho činnost skončila v roce 1955 a z objektu se staly sklady řemeslnických potřeb. Nyní, po dlouhých letech, se tu znovu nastartuje tradice kynšperského pivovarnictví.