Skutečné náklady na likvidaci odpadu a černých skládek jsou přitom o něco vyšší, než tomu bylo v loňském roce 1033 korun.

O tom, že se letos poplatek nebude měnit, informoval chebský starosta Pavel Vanoušek. Jak vysvětlil, podle zákona musí město každý rok ověřit, zda od občanů nevybírá víc, než na likvidaci komunálního odpadu samo vynaloží.

„Podle zákona může poplatek dosahovat až částky 1000 korun," uvedl starosta Pavel Vanoušek. „Z toho tvoří 250 korun paušální poplatek za likvidaci černých skládek, vysypávání odpadových košů nebo třeba likvidaci nebezpečného odpadu. Zbylých 750 korun je pak možno vybírat za prokazatelné náklady za svoz a likvidaci komunálního odpadu," popisoval starosta. A skutečné náklady za loňský rok v Chebu vypočítali na 783 korun plus paušál 250 korun. „Pro porovnání, v roce 2012 činily náklady 747 korun. Nárůst je způsoben nárůstem DPH o 1 procento, ale především je to dáno pohybem obyvatel, tedy počtem platících osob," podotkl starosta.

Poplatek navýšili chebští zastupitelé minulý rok. „Pokud se podaří realizovat 'Zařízení na energetické využívání odpadu, mohla by tato částka klesnout minimálně o sto korun," dodal.