V době naší redakční návštěvy (24. 1.) byly Plešivci v provozu všechny tři čtyřsedačkové lanovky a dva pojízdné pásy, dále pak sedm výborně upravených sjezdových tratí (a další se zasněžují), dětské centrum, dvě restaurace a tři ski bary, oba skiservisy a obě půjčovny lyží, které jsou nově vybavené letošními modely lyží značek Salomon, Atomic a Volant.

„Již několik dní se snažíme připravit Skiareál Plešivec pro lyžaře, tak aby měli z lyžování co nejlepší zážitek. Všichni naši zaměstnanci pro to dělají maximum. Zasněžování technickým sněhem je alchymie. Tedy v případě, že ze sjezdovky nechcete mít ledovou horu. Spokojenost lyžařů je naší prioritou a také vizitkou," uvedl ředitel Skiareálu Plešivec Petr Voráček.

Sami jsme měli možnost se o tom s další zhruba tisícovkou spokojených lyžařů o víkendu přesvědčit.

„Ve dne i v noci intenzivně zasněžujeme sjezdovky a pracujeme, abychom mohli brzy otevřít kompletně celý skiareál. Podle předpovědi to vypadá s teplotami a sněžením dobře, tak se nám snad podaří v nejbližších dnech otevřít i zbývající sjezdovky," pokračuje Petr Voráček.

Lyžaři přijíždějící ze směru od Karlových Varů navíc ocenili spuštění sedačkové lanovky ze Pstruží. Z centra Karlových Varů je to do Pstruží necelých dvacet minut jízdy autem. „Byl jsem tu s rodinou poprvé a určitě přijedeme zase. Sjezdovky jsou široké a bezpečné, na lanovky se nečeká, jen to počasí by potřebovalo zlepšit a pak to bude jako v Alpách, " uvedl jeden z návštěvníků střediska.

Již brzy by se měli návštěvníci Skiareálu Plešivec dočkat i večerního lyžování, které bude probíhat na uměle osvětlené a upravené sjezdovce. Večerní lyžování je mezi lyžaři velmi oblíbené, nejen mezi ubytovanými hosty, ale i mezi těmi, co si chtějí po práci užít lyžování. Více informací je na www.skiarealplesivec.com.

Jaké je tedy hodnocení Deníku? V době naší návštěvy sice nebyl celý areál v provozu, ale pokud budou všechny sjezdovky upravené tak, jak byly ty otevřené, lyžování tu může být opravdu příjemným zážitkem. Potenciál nejnovějšího krušnohorského skiareálu je velký a jen počasí dosud bránilo jeho plnému využití.

Samozřejmě je třeba i vychytat některé drobné nedostatky. Třeba občerstvení na sjezdovce by potřebovalo izolovanou střechu. Vzhledem k výraznému rozdílu vnější a vnitřní teploty na stropě kondenzovala voda a kapala návštěvníkům za krk a do kávy. Vystupování ze sedačky prostřední lanovky kvůli dojezdu v rovině chce trochu mrštnosti. To jsou ale spíše drobnosti. Škoda že Plešivec s vrcholem v nadmořské výšce 1028 metrů není alespoň o pár desítek metrů vyšší. To je ovšem fakt, který můžeme vzít pouze na vědomí a nic s ním nenaděláme. Krušné hory zkrátka nejsou Alpy. Ale i tak mají své kouzlo.

K hodnocení plešiveckých sjezdovek se ještě vrátíme po projetí těch, které byly kvůli nedostatku sněhu při naší návštěvě mimo provoz.