„Kdy se tak stane, se lidé dozvědí na našem webu. Lidé tak mohou předejít nepodařenému výletu," uvedl místostarosta Božího Daru Jaroslav Formáček s tím, že o této službě zatím mnoho návštěvníků neví.

Na věrnou repliku klínovecké rozhledny se od jejího říjnového otevření vydaly podle všeho už stovky lidí. „Přesný počet návštěvníků budeme znát po vyhodnocení měsíčního provozu," poznamenal Formáček.

Informace o provozu rozhledny radnice zveřejňuje na www.bozidar.cz, nebo je možné zjistit stav na telefonním čísle 603 539 020.

Dotace z EU

Rozhledna je v provozu od letošního 28. října, kdy ji Boží Dar nechal u příležitosti státního svátku po zhruba roční rekonstrukci otevřít.

Náklady na výstavbu krušnohorské dominanty dosáhly přibližně 15 milionů korun. Dalších 55 milionů korun stála rekonstrukce přístupové silnice a vybudování potřebných inženýrských sítí. Podstatná část investice šla z dotací Evropské unie.

Parkoviště

Zmíněná nová silnice kromě zajištění příjezdu na vrchol nabídne také více než stovku parkovacích míst. Zhruba desítka jich je určená pro invalidy.

Radnice v Božím Daru zatím nemá ale jasno, zda místa pro auta zpřístupní už v letošní zimní sezoně, nebo až v té příští. Parkoviště totiž ještě není zkolaudované.

Martin Polák