Po posledním útoku nenechavců dosáhly škody stovek tisíc korun. „Naší snahou bylo vycházet obyvatelům Dolního Rychnova a Sokolova co nejvíc vstříc a nechat areál v maximální možné míře přístupný. Teď jsme ale donuceni tento přístup radikálně přehodnotit,“ uvedl Milan Štrudl, ředitel společnosti Golf Sokolov.

Důvodem jsou opakované nájezdy vandalů a zlodějů, kteří devastují hřiště a především jeho příslušenství. „Minulý týden nám dokonce někdo ukradl téměř všechny nerezové tabule, kterými bylo hřiště označené. V některých případech je dokonce vytrhal včetně betonových patek,“ konstatoval ředitel.

Jen přímá škoda, kterou zloději způsobili, dosáhla zhruba 200 tisíc korun. Značné náklady si vyžádá také instalace nového značení. Dopad nájezdů zlodějů však nepocítí jen firma, ale také veřejnost. Ta dosud mohla bez větších problémů využívat zpevněné cesty vedoucí po okraji hřiště, díky kterým si krátili lidé cestu mezi Dolním Rychnovem a Starou Ovčárnou. 

„Nyní ale budou tyto cesty kompletně uzavřené a na hřišti vznikne také stanoviště bezpečnostní agentury. Mimo hrací dobu tak bude ostrahu hřiště zajišťovat hlídka se psem,“ vypočítal přijatá opatření ředitel společnosti. K nim bude patřit také dokončení kamerového systému. Ten dosud pokrývá pouze část areálu hřiště. Nově se ale počítá s jeho kompletním pokrytím.

Na radnici v Dolním Rychnově se o chystaných opatřeních dozvěděli až od novinářů. „Zatím nás nikdo o ničem takovém neinformoval,“ reagovala starostka obce Anna Klímová.

„Je pravda, že do areálu chodívají někteří lidé na procházky se svými psy. Jsou i tací, co tam jezdí na čtyřkolkách. Pokud tam dochází k tak značným krádežím, tak chápu, že se společnost chce bránit. Omezení vstupu ale nebude pro místní obyvatele jistě dobrou zprávou,“ řekla Klímová.

Nájezd zlodějů na golfové hřiště minulý týden totiž není zdaleka prvním. V minulosti zde například došlo opakovaně ke krádežím elektroinstalačního materiálu z vybavení hřiště, poškození informačního značení či krádežím nádob na odpadky.
„To, že jsme donuceni areál postupně veřejnosti uzavírat, není nic, co by nás těšilo. Ale na druhou stranu nemáme na výběr. Škody už dosahují takové výše, že si to nemůžeme dovolit,“ dodal Štrudl.