Dodal, že od počátku tedy bylo jasné, že členové KSČM mohou usednout v čele jakéhokoliv resortu.

„Řízení oblasti školství je především manažerská činnost zaměřená na ekonomickou stránku věci a na rozvoj tohoto resortu. Jde o to, jak vytvořit učitelům a ředitelům škol odpovídající prostor pro výchovu a vzdělávání. Vlastní praktické řízení a přímý kontakt se školami vykonávají úředníci odboru školství krajského úřadu, ani oni však bezdůvodně nemohou zasahovat do života a činnosti škol," doplnil náměstek.

Václav Sloup posledních 20 let pracoval jako podnikový právník. Je ženatý, má tři dospělé dcery a čtyři vnoučata. Nejstarší vnučce je 19 let a nejmladší je 8 měsíců. A jaké jsou jeho zájmy? Rodina, vnoučata, vaření, chalupa.

Přestože se žádné masivní protesty proti jeho jmenování v kraji zatím nechystají, určité náznaky kritiky už jsou patrné. Na internetu se šíří přesná kopie petice, kterou proti komunistické radní pro školství v Jihočeském kraji zorganizovali tamní učitel se studenty.

„My, níže podepsaní občané, nesouhlasíme, aby byl resort školství v Jihočeském kraji, jeden z nejvýznamnějších z hlediska budoucnosti nejenom našeho kraje, veden stranou, která se doposud řádně nedistancovala od režimu, který zde panoval v letech 1948 1989 a který je spojován s nesvobodou, politickými procesy a perzekucemi. Vážený pane hejtmane, z výše uvedených důvodů vás žádáme, abyste přehodnotil koaliční smlouvu v Jihočeském kraji a resort školství obsadil osobou, která není členem strany KSČM," stojí v petici doslovně.

V Karlovarském kraji proti jmenování náměstka pro školství z KSČM zatím protestovali pouze členové ALTERNATIVY. „Máte z čeho vybírat. Jmenujte někoho jiného," vybídl na ustavujícím krajském zastupitelstvu hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) lídr ALTERNATIVY Jiří Kotek.