Po seznámení s tím, co se bude lovit a kde se bude lovit, začal hon. Krátce po jeho zahájení se podařilo ulovit sokolníkovi s orlem srnčí a to bylo na dlouhou dobu vše. „Hrozně pršelo a sněžilo," řekl jeden ze sokolníků, který se akce zúčastnil. „Pro ptáky potom nebylo jednoduché lovit," vysvětlil.

Dravcům totiž zmokne peří, tím se zvýší jejich váha a výkonnost za letu klesá. Pokusů ulovit srnčí bylo mnoho, bohužel neúspěšných. V závěru pátečního honu se přece jenom podařilo ulovit ještě jedno srnčí a lišku.

S představou, že se lov nedařil, druhý den si ho chtěli vynahradit. V sobotu však přišlo něco, co nikdo nečekal zima. „Bylo opravdu sychravo," řekl sokolník. „Ale i to, že není zrovna hezky, se holt někdy stane," vysvětlil.

Nikdo ze zúčastněných nepamatoval, že by setkání probíhalo někdy na sněhu. Opět bylo několik pokusů ulovit srnčí, ale i tentokrát vyšly naprázdno. V sobotu neulovil nikdo nic. Sokolníci se rozjeli domů, někteří trochu zklamaní výsledkem, ale všichni potěšení ze dvou dnů strávených v přírodě.