Vedení nemocnice slibuje, že se omezení nedotkne pacientů. Ze dvou sousedících výtahů prý bude vždy jeden k dispozici.

„Rekonstrukce výtahů v sokolovské nemocnici měla být zahájena ve 41. týdnu. Došlo k malému časovému posunu z důvodu technických zajištění zadávací dokumentace. Kompletně zrekonstruováno bude dvanáct výtahů," řekla mluvčí nemocnice Petra Soukupová. Jak upřesnila, co se týče omezování klientů, to by mělo být minimální. „Samozřejmě jde o omezení oproti běžnému provozu, jelikož místo dvou výtahů budou moci používat pouze jeden. Ovšem zavádíme taková opatření, aby se rekonstrukce dotkla pacientů co nejméně. Více se tedy dotkne zaměstnanců," konstatuje Soukupová.

Její slova potvrzuje i jeden z návštěvníků. „Jel jsem normálně výtahem. Ani jsem nepostřehl, že by ten druhý nefungoval. Snad dojedu i zpátky, když jsou výtahy v tak žalostném stavu," smál se jeden z klientů sokolovské nemocnice.

Stáří současných výtahů je různé. V průměru jsou staré 20 až 25 let. V pavilonu A ještě starší.

„Obnova technologie výtahů v Nemocnici Sokolov je investiční akcí Karlovarského kraje, jedná se celkem o 12 výtahů. Vysoutěžená cena činí zhruba 17,5 milionu včetně DPH a dodavatelem je společnost Výtahy Vaněrka Teplice," řekl náměstek hejtmana Martin Havel. Jak upřesnil, při přípravě prací se muselo počítat s požadavky hasičů na chráněnou únikovou cestu, a nechat tak odstranit používané dřevěné obložení.

V současnosti práce postupují s ohledem na nutné zajištění obslužnosti mezi jednotlivými patry, navíc je nutno zachovat v nemocničním prostředí pokud možno bezprašnost a čistotu. To v praxi znamená, že se vždy jeden ze dvou výtahů vedle sebe vyřadí, oddělí sádrokartonovou příčkou, za níž se pak práce provádějí. Podle dosavadních informací vedení nemocnice zatím k průběhu akce nejsou výhrady.

„Obnova výtahů v sokolovské nemocnici by měla být ukončena 31. prosince 2012. Jde o výměnu nejvíce vytížených výtahů, ty zbývající se budou rekonstruovat v další etapě," dodal Havel.