Tak začalo jedinečné posuzování bečovského vinného pokladu, který představuje sbírka archivních vín, nalezených v roce 1985 společně s relikviářem svatého Maura. A jestliže je příběh nalezení relikviáře už velice dobře známý, o „tekutém pokladu" se toho donedávna mnoho nevědělo. Hodnota sbírky 133 lahví je přitom odhadovaná na zhruba 20 milionů korun. A to není konečná suma.

Poté, co Lambrecht odebral vzorek do dvou skleniček, přišli ke slovu dva na slovo vzatí odborníci. A to Andreas Wickhoff, držitel titulu Master of Win, a Jakub Přibyl, držitel titulu Court of Master Sommeliers. Nejdříve zkoumali vůni a barvu, poté ochutnávali. Zapojil se i Lambrecht, který po ochutnání neskrýval nadšení a dojetí. „Je to prostě fantastické," řekli odborníci na adresu vzorku z první lahve, španělského sladkého vína.

V loňském roce došlo vůbec poprvé k odbornému posouzení všech vín. „Průzkum ukázal, že většina vín pochází z let 1892 až 1899, přičemž hodnota sbírky archivních vín byla soudním znalcem Ivo Dvořákem odhadnuta až na 20 milionů korun. Sbírka vín byla vytvořena rodinou Beaufort-Spontin, která vlastnila areál dnešního státního hradu a zámku Bečov v letech 1838 až 1945," uvedl bečovský kastelán Tomáš Wizovský.

A včera pak došlo na to, co si všichni zainteresovaní přáli, ale také se toho trochu báli. Je tekutina v lahvích ještě poživatelná? „Chtěli jsme mít jasno, protože pokud se prokáže domněnka, že jsou vybraná vína stále pitelná, takzvaně živá, může se hodnota celé sbírky vyšplhat až ke stamilionům," poznamenal před začátkem posuzování vzorků z 15 až 20 lahví Wizovský.

Unikátní záležitost to byla i pro sommeliera Jakuba Přibyla. „O sbírku nikdo z odborníků kolem vína nějak nejevil zájem. Když jsem se přijel na bečovskou sbírku podívat, užasl jsem na tím, co jsem viděl," poznamenal Přibyl.

Aby se dalo k vínům dostat a obsah lahve neutrpěl, využili odborníci právě vynález Grega Lambrechta. Unikátní zařízení Coravin využívá tenkou jehlu, která zajede pod korek a netečným plynem argonem vytlačí malé množství vína, aniž by se do lahve dostal vzduch. Lambrecht pro bečovskou degustaci nechal vyrobit speciálně upravený přístroj, který využívá nižšího tlaku, aby se staré lahve nepoškodily.

Většina vzorků, které včera sommelieři ochutnali, překvapila svou kvalitou. Víno i po více než stu letech mělo podle nich vynikající chuť. U jedné z lahví ale zřejmě vada při výrobě lahve způsobila drobný únik vína. To se bude muset zřejmě přelahvovat. Další z lahví měla asi méně kvalitní korek a víno v něm zoxidovalo a ztratilo svou barvu i chuť.

Mezi nejcennější vína, která tvoří valnou část hodnoty sbírky, patří lahve burgundského a lahve Chateau d'Yquem. Právě tato vína se prodávají za astronomické ceny.

Sbírka byla tvořena pravděpodobně v době před první světovou válkou, ovšem nikoli s ambicí vytvoření investice k budoucímu prodeji, ale jako vína určená po jisté době ke stolování.

„Hodnotu sbírky pro její majitele z rodu Beaufort-Spontin dokazuje, že na konci II. světové války kolekci 133 vín ukryli spolu s významnou románskou památkou, relikviářem sv. Maura, pod podlahu hradní kaple. Protože rodina během války sympatizovala s nacistickým Německem, uchýlila se po nuceném vystěhování na své statky v Rakousku," podotkl Wizovský. Co bude se sbírkou dále?

„Korky přece jenom stárnou a mohou začít propouštět vzduch. Uvažujeme o tom, že necháme některé takzvaně přelahvovat, a tak se jejich životnost prodlouží," dodal kastelán.