O události byl informován i karlovarský primátor Petr Kulhánek. Poznamenal, že se tím zabýval v den incidentu až do půlnoci. „Samozřejmě nás zajímalo, zda to nějak souvisí s islámským centrem, v jehož sousedství se střílelo. Byli jsme ujištění, že nikoliv, a to je velmi důležité. Karlovy Vary tak můžeme nadále považovat za kosmopolitní město, kde se v klidu potkávají křesťané, muslimové i lidé jiných vyznání. Karlovy Vary něco takového nepamatují, ale jednalo se o ojedinělý exces a budeme věřit, že u toho také zůstane," podotkl primátor.

Přestože podle policie incident s islámským centrem nesouvisel, někteří lidé si po násilnostech spojovaných s islámskými extrémisty v Evropě zcela jisti nebyli. „Vůbec nejsme nadšeni, že tady v naší ulici mají muslimové modlitebnu. Chodí do ní hodně lidí, zní odtud často hlasitá arabská hudba. A teď se tady ještě střílí," uvedla jedna z obyvatelek domu stojícího naproti místu incidentu.

Výstřely, které pořádně vyděsily obyvatele, padly v ulici I. P. Pavlova před klubem New York a Islámským kulturním centrem. Jeden muž skončil po zásahu do nohy v nemocnici. A pachatel či pachatelé zmizeli. Co bylo příčinou incidentu a kde přesně ke střelbě došlo, není zcela zřejmé. Policie se vyjádřila se jen v tom smyslu, že událost nemá náboženský podtext a s islámským centrem nesouvisí.

V úterý 16. srpna před 19. hodinou došlo před restaurací v ulici I. P. Pavlova v Karlových Varech k postřelení muže. Na linku 158 jsme o tomto incidentu přijali oznámení a na místo byly okamžitě vyslány policejní hlídky. Po příjezdu zajistili policisté místo činu. Přivolaná záchranná služba převezla muže se střelným zraněním nohy do nemocnice," uvedla mluvčí krajské policie Kateřina Böhmová.

Poznamenala, že z dosud zjištěných skutečností je zřejmé, že Islámské kulturní centrum, které sídlí vedle restauračního zařízení, nemá s prověřovaným případem střelby nic společného. „Po pachateli střelby pátráme. Žádáme případné svědky události, aby se obrátili na nejbližší policejní služebnu nebo zavolali na linku 158," dodala Böhmová.