Když velitel strážníků Ladislav Staněk přijížděl s nablýskaným autem na náměstí, aby si ho zde mohli lidé prohlédnout, zazněly v davu výkřiky překvapení: „No to je ale tank. Tak má vypadat správná policejní kára. Doufám, že mě někdy svezou."

Nový automobil, vyvolávající na první pohled vážný respekt, se po krátké chvilce stal velkou atrakcí. Děti se u něj chtěly nechat fotit a zvědavě nakukovaly do interiéru. Některé si dokonce vyzkoušely, jaké to je, sedět za volantem. Když pak uslyšely policejní houkačku, jejich nadšení neznalo mezí.

S novým pomocníkem na čtyřech kolech jsou spokojeni i sami strážníci. Přesně takový typ automobilu jim totiž vyhovuje. „Opět jsme chtěli nějaké větší vozidlo, které bude umět projet i větším terénem. Samozřejmě jsme vybírali také podle toho, aby auto motorově splňovalo i další naše nároky. Během služby projíždíme ulice pomalou rychlostí, takže nepotřebujeme žádné stíhací žihadlo. Také nám vyhovuje taková stavba, aby měl řidič z vozidla dobrý výhled a dostal se všude, kam potřebuje," pověděl Staněk.

Motohlídku lidé mohou spatřit nejenom ve městě, ale také v sousední Staré Chodovské, ve Vintířově nebo v zahrádkářské kolonii a v okolí Bílé vody.
Obměnu policejních vozů mají v Chodově v plánu přibližně po třech letech, jakmile auto najezdí okolo 160 tisíc kilometrů. To předchozí nyní putuje k místním hasičům.

„Vozový park je nutné pravidelně obnovovat. Co se týče automobilu našich strážníků, tak ten je vlastně 24 hodin ve službě a téměř se nezastaví. Tím, že máme jediný, musí být spolehlivý a zvládnout velký zápřah. Proto jsme také čtvrt roku pečlivě vybírali, jaké auto pořídíme," uvedl místostarosta Chodova Patrik Pizinger.

Nové auto včetně kompletního příslušenství v policejní úpravě vyšlo na zhruba 510 tisíc korun.