Celní správa tam našla přes 71 tisíc nelegálních krabiček cigaret a téměř 120 kilogramů tabáku bez povinné nálepky.

„Zabavili jsme také osmašedesát litrů nelegálních lihovin," sdělil mluvčí Celního ředitelství v Plzni Pavel Polanka s tím, že prodejem tohoto zboží by státu vznikla škoda čtyři miliony korun. „V souvislosti s nálezem nelegálního zboží jsou dva lidé podezřelí z porušení předpisů o nálepkách k označení zboží pro daňové účely. U soudu za to může hrozit až pětileté vězení," poznamenal.

Celníci se domnívají, že tak velké množství nalezených nelegálních cigaret, které podle Polanky jednoznačně přesahuje objem běžných zásob pro prodej v kontrolované provozovně, napovídá tomu, že z těchto tajných zásob mohla být zásobena nedaleká asijská tržnice přímo u hranic. Jedná se přitom o jeden z největších případů zajištění nelegálních cigaret, který se podařil západočeským celníkům.

Na stopu přivedl celníky jeden z asijských prodejců, když zamířil z prodejny do podzemního podlaží, kde bylo zboží umístěno. „To přimělo celníky k bezprostřednímu provedení prohlídky těchto prostor, která potvrdila podezření na skladování nelegálního zboží," uvedl Polanka.

Při prohlídce sklepních prostor celníci objevili téměř 1,5 milionu cigaret, na kterých byly ukrajinské a běloruské kolky. „Existuje tedy podezření, že nebyly vyrobeny legální cestou a alkohol zaručovaným odborným postupem," dodal k nálezu mluvčí Polanka.