Ta už tak obsahuje více než devět set fotek, které si stáhlo už více než sedm tisíc uživatelů. Informaci zveřejnil kraj v tiskové zprávě.

„Lidé, kteří fotografie potřebují k doplnění propagačních materiálů nebo jako ilustrační záběry k novinovým článkům, je mohou stahovat bez registrace. Snímky jsou rozděleny do několika tematických okruhů, mezi nimiž nechybí příroda, lázeňství, kultura, památky a podobně," uvedla mluvčí kraje Jana Pavlíková. „Do konce roku 2012 bude portál KVpoint rozšířen o další nové funkce, překlad do angličtiny a o více než čtyři sta dalších profesionálních fotografií," sdělil hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

Po zkušenostech s požadavky zahraničních televizních a filmových štábů vzniká také nová videobanka záběrů Karlovarského kraje, která opět umožní jeho lepší propagaci. „Záběry z této připravované videobanky byly již použity v českém i zahraničním televizním vysílání," dodal Novotný.

„Fotobanka i videobanka jsou velmi jednoduché a atraktivní nástroje, které nám pomáhají rozvíjet a udržovat popularitu destinace a zejména usnadnit informovanost potenciálních návštěvníků," dodala krajská radní pro kulturu Eva Valjentová.

Od začátku roku 2012 Karlovarský kraj také zahájil aktivity v rámci projektu Živý kraj. „Ten využívá veškeré možnosti k propagaci kraje jako excelentní turistické destinace. Základem bylo vytvoření značky turistické destinace, která, doplněná jednotným vizuálním stylem, turisty upoutá a identifikuje Karlovarský kraj jako zajímavé místo pro trávení dovolené," dodala mluvčí Pavlíková.

„V současné době tedy kromě dokončování logomanuálu k nové značce, kterou velice kladně ohodnotila agentura CzechTourism i řada profesionálů v oboru, probíhá i tvorba nového atraktivního a uživatelsky přívětivého turistického portálu a realizace moderních videospotů, které poutavou formou představí Karlovarský kraj jako ideální místo pro domácí i zahraniční turisty," uvedl Petr Lněnička z firmy 2M studio, která na projektu spolupracuje.

Fotobanka Karlovarského kraje i připravovaná videobanka budou součástí připravovaného turistického portálu. V jeho rámci je navíc realizován i originálně koncipovaný kulturní kalendář, který bude propojovat jednotlivé kulturní instituce, infocentra i jednotlivé obce. Bude rovněž napojen na portál Kudy z nudy a informační a rezervační systém CzeCot.