Letos se dvanáct aktivních sportovců z potápěčského klubu Kajman Cheb a jejich doprovod zaměřili na lomy Leštinka, Borek a Trhová Kamenice. A ty také ´kajmani´ důkladně prorejdili.

„První den na Leštince bylo nádherné počasí, teplo a slunečno," pochvaloval si aktivní ´kajman´ Vladimír Kulštejn. „Do vody jsme šli všichni okolo desáté hodiny." Tady borci z chebského klubu proplavali celý lom a kochali se podvodními atrakcemi. Voda byla na hladině pokrytá pylem, takže do pěti metrů se viditelnost pohybovala do dvou metrů. „Okolo deseti metrů se rozjasnilo a bylo vidět na pět metrů, no nádhera! V místě podvodního skanzenu jsme viděli skvěle a pořídili zde i hezké záběry kamerou," usmíval se.

Odvážní borci z chebského klubu si dokázali, že pod hladinou Borku se dokonce skrývá několik zajímavostí jako například kloubový autobus, maketa ponorky či automobil Wartburg. „Našli jsme wartburga a ponorku. Karel Toman s Jindřichem Papežem navíc pořídili krásné záběry štik mezi stromy," vzpomínal Kulštejn.

Trhová Kamenice na chebské potápěče působila poněkud nevlídně. „Voda sice překrásně modrá, jako v bazénu. Viditelnost okolo 15 metrů. Opravdu takový přírodní bazén, ale bez života," popisoval předseda ´kajmanů´ Jan Držmíšek. „Nikde ani živáčka, jen na dně jsme našli pár raků, kteří hodovali na mrtvolkách posledních rybiček. Voda tu byla chemicky vyčištěna a život zde takřka zmizel. Několikrát jsme obepluli lom a po půl hodině toho měla většina dost. Lezli jsme z vody a honem pryč. Začalo počasí, že by ani psa nevyhnal. Brrrr, teplota klesla snad o deset stupňů a lilo a lilo. Takže honem zpět na základnu na Leštince, kde na nás čekala teplá večeře," uvedl Honza Držmíšek.

Chebští ´kajmani´ sice plánované ´Lomy´ o jeden den zkrátili, ale i tak odjeli domů spokojeni. „Už plánujeme podobnou akci na příští rok," neskrýval jejich šéf Honza Držmíšek. „A pokud máme tu šanci, rádi poděkujeme městu Cheb za podporu činnosti klubu," dodal.