Jak trávíte Vánoce? Dáváte si klid anebo pracujete?

Většinou pracuju, ale současně se snažím svátečně naladit. Ponořit se do sebe, přemýšlet nad tím, že se narodil Ježíšek, zapálit svíčky a spíš se od toho, co se děje venku, nějak oprostit. Takové ty komerční Vánoce jsou mi vlastně nepříjemné.

Dodržujete nějaké vánoční tradice?

Máme jedinou. Na Štědrý den chodíme do evangelického kostela na kázání Sváti Karáska, pak si odtud vezeme domů oheň. Doma už je všechno nachystané a rovnou se naservíruje večeře. A od té svíčky z kostela sv. Salvátora zapálíme ty naše na stromečku.

Vzpomněla byste si na své nejúsměvnější Vánoce?

Moje starší dcera dostala od své kamarádky k Vánocům myši a neřekla mi o tom, protože se celkem oprávněně bála, že z toho nebudu mít radost. Na Štědrý den jsem se probudila a běhaly úplně všude. Takže jsme jej strávily chytáním myší. Pak jsme to musely vysvětlit babičce. Bylo to dost srandovní.

Jaký byl váš nejoriginálnější dárek, který jste kdy dostala pod stromeček?

Nejoriginálnější dárek jsem dostala loni. Od své maminky jsem dostala svoji první knížku. Moji rodiče mi vyprávěli, že mi ve dvou letech táta četl pohádky a já jsem mu řekla – to nečti, to umím taky. A prý jsem mu údajně nadiktovala nějaký pohádky, které táta napsal. Já jsem si vždycky myslela, že kecají. Ale ona mi je skutečně přinesla a dala mi je pod stromeček. Tak to byl nádherný dárek, ze kterého jsem byla totálně dojatá.

Další vánoční zážitky VIP osobností sledujte v Deníku anebo poslouchejte vánoční program Rádia Impuls.