Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

dnes 04:41

Glosa Martina Kratochvíla. Jako czeski film: Babiš in vitro

Čtvrt miliardy korun. O tolik si řekl šéf polského dozorového orgánu nad bankami. Nejbohatšímu Polákovi a zároveň majiteli jednoho z polských ústavů za to slíbil celou řadu úlev, třeba že na něj nepošle hloubkovou kontrolu. Jenže nejbohatší Polák si pana předsedu dozorového orgánu nahrál, nahrávku minulý týden zveřejnil deník Gazeta Wyborzca a z pana předsedy je bývalý pan předseda. Premiér Morawiecki to nařídil, stranická tisková mluvčí vyřídila.

dnes 03:56

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

dnes 02:39

Den Ivana Hoffmana: Obrana svátku

Od 17. listopadu 1989 uplynulo hodně času a v tom čase se hodně změnil svět. Proto se vliv tohoto svátku na naši současnost bagatelizuje. Anebo naopak přeceňuje. Lepšímu porozumění historie by prospělo, kdybychom na tento zásadní moment našich dějin nepohlíželi optikou vítězů a poražených a kdybychom se tolik pateticky nezaklínali vybojovanou svobodou a demokracií.

včera 17:07

Týdenní zkrat: Jak se zbavit problému

Ono nebude jednou líp, ono bude už brzy líp. Dokonce v rámci několika následujících dní. Nic jiného, než neutuchající snahu našich vůdců pomáhat českému lidu, za tím ale nehledejte. A to zpropadené rybaření na Krymu s tím nemá žádný souvis.

16.11.2018

Glosa Kateřiny Perknerové: Neudržitelné

Vládní krize, kterou odstartovala reportáž Seznamu TV, je vážná. Nejde přitom o klasický spor mezi koalicí a opozicí. Tentokrát jde čistě o postavu premiéra Andreje Babiše, jeho trestní kauzu a dvě dospělé děti, které podle otce trpí vážnými psychickými nemocemi. 

16.11.2018

Den Ivana Hoffmana: Nervózní Britové

Na jednom se stoupenci a odpůrci brexitu vzácně shodují: Na nesouhlasu s kompromisem. Proto kompromis, který ve vládě prosadila premiérka a který s úlevou zaregistroval Brusel, napětí v Británii nevyřešil, nýbrž ještě zvýšil. Od tvrzení, že žádná dohoda je lepší než dohoda špatná, se britští vyjednavači dopracovali k názoru, že jakákoli dohoda je lepší než žádná.

15.11.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.    

15.11.2018

Glosa Kateřiny Perknerové: Triumf ODS

Zvolení Jaroslava Kubery, miláčka Teplic a tabákového koncernu Philip Morris, lze vnímat různou optikou. Na prvním místě jde o úspěch ODS, která díky dobrému volebnímu výsledku a vyjednávacím schopnostem šéfa senátního klubu Miloše Vystrčila dojednala pro Kuberu dostatek hlasů.

15.11.2018

Den Ivana Hoffmana: Univerzální manželství

Trend je zjevný. Homosexuálové manželství uzavírat budou, otázkou je pouze kdy. Jednoduše nedají pokoj, dokud neprosadí svou, a v dnešní liberální společnosti je většině lidí jedno, jak si druzí zařídí život, kdo se s kým vede za ruku anebo kdo s kým spí.

14.11.2018

Glosa Kateřiny Perknerové: Nejen Babišův problém

Čapí hnízdo jako trestní kauza je jednoznačně záležitost Andreje Babiše. V politické rovině je to ale především odpovědnost ČSSD a KSČM, tedy dvou stran, které – ať už jako koaliční partner nebo tolerující strana – umožnily vznik současné vlády.

14.11.2018

Den Ivana Hoffmana: Návštěva pod palbou

Ministr zahraničí Petříček si o situaci v Izraeli a Palestině právě osobně tvoří představu v situaci, kdy na Izrael útočí Hamás raketami a Izrael na oplátku radikálům z Hamásu a Islámského džihádu bombarduje tunely, pozorovací stanoviště, výrobny zbraní a odpalovací zařízení. A k tomu i spřátelenou televizi Al-Aksá. 

14.11.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

13.11.2018

Glosa Antonína Schuberta: Žert ministra Ťoka

Na dovolenkové pouti po Svaté zemi, jak se Izraeli po právu říká, vypouštím jakýkoliv kontakt s politikou u nás doma. Leč tentokrát tomu nepřízeň osudu chtěla, a já jsem byl přece jen zasažen informací z domova. Ministr dopravy Ťok přivezl z Japonska zprávu, že Praha bude v roce 2023 hostit Světový silniční kongres, pořádaný jakousi mezinárodní neziskovkou Světová silniční asociace (PIARC).

13.11.2018

Den Ivana Hoffmana: Úkol pro chataře

Téměř pětina Čechů vlastní chatu či chalupu. V minulosti se to vysvětlovalo ztíženou možností cestovat anebo nemožností smysluplněji se realizovat v nesvobodných poměrech. Jenomže otevření hranic a svobodnější poměry na zájmu o chataření a chalupaření nic nezměnily. Azyl, do kterého lze prchnout z města, se stále hodí.

12.11.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.  

12.11.2018

Den Ivana Hoffmana: Svět po Petránkovi

V sobotu večer selhalo srdce Janu Petránkovi. Všichni, kdo ho znali, vědí, že to bylo srdce mimořádné, otevřené, laskavé. Díky tomu srdci hovořil Jan Petránek o světě nejen zasvěceně, ale i s vášnivým zájmem. Bylo mimořádné ho sledovat v rozhlasovém studiu, jak přemýšlí nahlas o událostech, které se událostmi stávají proto, že o nich svým podmanivým, hlubokým hlasem hovoří Jan Petránek.

12.11.2018

Glosa Jana Schneidera: Konec zadlužování budoucnosti

Je to divný titulek, když chci chválit zrušení karenční doby, ale pokusím se to vysvětlit. Karenční doba znamená, že po nástupu na nemocenskou nemá zaměstnanec proplacené první tři dny. Podle šéfa Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého byla tato praxe zavedena už za Rakouska-Uherska a přetrvala první republiku, zrušena byla „za komunistů“. 

12.11.2018

Duel Deníku: Mělo by být mýtné zavedeno na všech silnicích 1. třídy?

/ANKETA/ Na otázku, zda by mělo být mýtné zavedeno na všech silnicích 1. třídy, odpovídal programový ředitel Hnutí Duha Jiří Koželouh a ministr dopravy Dan Ťok.

11.11.2018

Týdenní zkrat: Střelec hledá stanoviště

Jsou blbí, nebo navedení? Ta otázka je nabíledni, protože celý minulý týden lemovaly haldy (slušně řečeno) hloupých nápadů a jen párkrát se blýsklo na lepší časy. Přesvědčte se sami.

11.11.2018

Strip Plný zuby

Deník vám přináší vlastní komiks Plný zuby, který reaguje na aktuální a diskutovaná témata.

10.11.2018

Komentář Stanislava Šulce: Trump může ukázat, co opravdu umí

Událostí týdne se jednoznačně staly důležité americké volby, které překreslily politickou mapu nejdůležitější země. Kdo si namlouvá, že se jej americké volby netýkají, lže si do kapsy. 

9.11.2018

Glosa Kateřiny Perknerové: Sebedestrukce

Jiří Zimola si ve středu definitivně sundal růžové brýle a opustil vedení sociální demokracie. „Razantní změna od základů je při současném rozložení sil ve vedení strany věc nemožná,“ uvedl. Jinak řečeno, bývalý první místopředseda se bude snažit na březnovém sjezdu stát se předsedou. Sociální demokraty čekají další měsíce lítého boje. Chytlavé personální téma přitom zcela vymazává daleko podstatnější věci.

9.11.2018

Den Ivana Hoffmana: Dlouhý mír

Je tomu sto let, co končila první světová válka. Když se vyjmenovávají její příčiny, na jednu se zapomíná. Na dlouhý mír. Jen ten vysvětluje, proč vyhlášení války provázelo všeobecné nadšení. Lidé nevěděli, na co se těší.

8.11.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

8.11.2018

Glosa Martina Komárka: Táhneme jako houby

Češi chlastají jak duhy, táhnou jako houby a ožírají se jako deka. Čeština má obrovskou fantazii při vytváření synonym pro popíjení alkoholu. Podle posledních statistik jsou i Češi sami přeborníky: za rok vypijí v průměru, včetně nemluvňat, čtrnáct a půl litru čistého lihu.

8.11.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

8.11.2018

Den Ivana Hoffmana: Žádný pakt

Česká republika odmítne globální pakt o migraci. Nelíbí se vládě a v parlamentu to bude stejné. Jelikož nejde o právně závaznou mezinárodní smlouvu, mohli naši politici splynout s davem a ke smlouvě vypočítavě přistoupit s tím, že ji budou ignorovat. Odstoupení od smlouvy, kterou akceptuje naprostá většina členů OSN, bude třeba vysvětlovat.

7.11.2018

Euromýty Radka Špicara: Je EU příliš byrokratická?

„Kdo si myslí, že je?“ zeptal jsem se před časem v jedné hospodě. Ruku zvedla většina. Na unijní byrokracii si často stěžujeme. Nedávno třeba kvůli směrnici o snižování emisí CO₂, která bude pro český autoprůmysl velkou zátěží. Pravda je ale taková, že Evropská komise přišla s vyváženým návrhem a byly to až členské státy, které prosadily příliš striktní limity.

7.11.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

7.11.2018

Den Ivana Hoffmana: O kolik a za co

Poslancům a senátorům hrozí příjemný malér. Nepřijmou-li rychle nezbytné zákony, vzrostou jim po Novém roce platy až o nějakých patnáct tisíc. Nejvíce se takové možnosti děsí Piráti a Svoboda a přímá demokracie, naopak ODS a TOP 09 by lepší plat nevadil.

6.11.2018

Den Ivana Hoffmana: Sázka na demokraty

Vedle otázky, zda volit demokraty, anebo republikány, tíží Američany také strach, koho zákeřně ve volbách podpoří skrze hackery a sociální sítě nepřátelé Ameriky. Spekuluje se, že Čína s Ruskem zmanipulují volby ve prospěch demokratů ve snaze paralyzovat Ameriku vnitropolitickými zápasy. Těžko říct, zda by to bylo demokratům proti mysli. Netváří se, že by kvůli politicky stabilní Americe chtěli prohrát.

6.11.2018

Glosa Stanislava Šulce: Na hrubý pytel...

Zločin nezná hranice. To platilo vždy, v posledních dekádách například italské mafie ukázaly, jak umí ovlivňovat dění i v dost vzdálených zemích. A to není vůbec nic ve srovnání s kybernetickými zločinci neboli kriminálníky operujícími na internetu. Dokážou vám vyluxovat konto, odstřihnout elektřinu, zcizit z vašeho počítače všechny dokumenty či fotografie, v budoucnu pro ně nejspíš nebude problém ovládnout váš automobil nebo vás uvěznit ve vlastním domě.

5.11.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

5.11.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

5.11.2018

Glosa Martina Kratochvíla: Bezúplatný volič je protimluv

I Poláci letos slaví 100 let nezávislosti. Stát si vyhlásili 11. listopadu 1918. A stejně jako u nás 28. říjen, i jejich výročí letos vychází na neděli. A stejně jako my, i Poláci zrovna trpí v supervolebním období. Díky politickému marketingu se u nás aktuálně rozdává proplácení prvních tří dní nemoci, v Polsku se ale vládní strana Jaroslawa Kaczyńského Právo a spravedlnost (PiS) na politický boj dívá ve velkorysejším měřítku.    

5.11.2018

Den Ivana Hoffmana: Pákistánské právo

Co si myslet o zemi, kde davy lidí demonstrují za to, aby žena, osvobozená nejvyšším soudem, byla veřejně oběšena a společně s ní nejlépe i soudci, kteří ji neshledali vinnou?

5.11.2018

Duel Deníku: Pomáhají zahraniční lékaři přežít českému zdravotnictví?

Na otázku Deníku, zda pomáhají zahraniční lékaři přežít českému zdravotnictví, odpovídali ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a šéf lékařské komory Milan Kubek.

4.11.2018

Týdenní zkrat: Pro Afričany jsme vzor

A je to! První stovku máme za sebou a tu druhou začínáme se stejnými lídry, se kterými jsme skončili tu první. A tak to má být, lid si to přeje.

3.11.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

3.11.2018

Komentář Kateřiny Perknerové: Sté výročí republiky jako výzva

Narozeniny jsou ošemetná věc. Někdo je rád slaví v ústraní, jiný vyžaduje pozornost rodiny a přátel. Co si pak počít s oslavou pro 16 milionů lidí, kteří si připomínají 100. výročí vzniku společného státu, který nota bene už neexistuje?

3.11.2018

Strip Plný zuby

Deník vám přináší vlastní komiks Plný zuby, který reaguje na aktuální a diskutovaná témata.

2.11.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

2.11.2018

Den Ivana Hoffmana: Železniční křižovatka

České dráhy nemají nouzi o zákazníky. Mají jich tolik, že mají nouzi o vagóny. Stávající zestárly, nové jsou drahé a aktuálně je na investice do vozového parku třeba 40 miliard. Kde je vzít a nekrást?

2.11.2018

Glosa Tomáše Jirsy: Cirkusy v ohrožení

Poměrně velký mediální ohlas a zásadní nesouhlas provozovatelů cirkusů způsobil návrh ministerstva zemědělství, které hodlá zcela zakázat vystupování a drezuru zvířat v cirkusech. Návrh je obsažen v novele zákona na ochranu zvířat proti týrání, která již prošla meziresortním připomínkovým řízením. Provozovatelé cirkusů a varieté byli celkem oprávněně rozhořčeni, protože se o návrhu dozvěděli z tisku a nebyli přizváni k jakékoli případné diskusi o nové legislativě.

1.11.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

1.11.2018

Den Ivana Hoffmana: Správný čas

Debata o uvedení času do původního stavu míří do finále. V EU zřetelně převažuje názor, že střídaní času je nesmysl, a většina zemí preferuje původní zimní čas před letním. U nás vadí střídání času sedmi lidem z deseti, politici to berou na vědomí a vláda se už neformálně shodla, že budoucnost by měla patřit času zimnímu.

31.10.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

31.10.2018

Den Ivana Hoffmana: Jaro je tady!

Tropická noc koncem října? Proč ne, když zrovna absolvujeme rok nekončících teplotních rekordů a klimatických anomálií. Při pohledu na rozkvetlou pampelišku se přímo vnucuje zvolat s Vaculíkem: Jaro je tady!

31.10.2018

Glosa Martina Komárka: Praha není pupek světa

V souvislosti se stoletým výročím se přetřásalo, co o nás vědí v cizině. Když se řekne Česká republika, vybaví se cizinci ponejvíce pivo a Praha.

30.10.2018

Den Ivana Hoffmana: Nepodstatný sňatek

Hlavním důvodem, proč se téměř polovina dětí u nás rodí mimo manželství, je nezájem rodičů o papír z radnice. Sňatek u nás nepovažují za podstatný tři čtvrtiny občanů čili i mnozí z těch, kteří jsou sezdáni. Pokud jde o děti, důležitější, než narodit se do manželství, je pro ně narodit se do rodiny. Mít milující rodiče. Ukazuje se, že řada nesezdaných párů milujícími a odpovědnými rodiči je.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT