Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

25.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Sázka na panáky

Jak odblokovat Poslaneckou sněmovnu? Zatímco analytici, politologové a komentátoři donekonečna zoufale přepočítávají mandáty a vymýšlejí, koho s kým spojit do koalice, poslanecké frakce se zatvrzele brání představě, že by se zrovna ta jejich měla snížit ke kompromisu.

24.1.2018

Komentář Kateřiny Perknerové: V aréně se lvy Drahoš nemohl vyhrát

Dlouho očekávaná debata TV Prima voličům v rozhodování určitě nepomohla. Televize dobře věděla, proč pořad přesunula ze studia do Hudebního divadla v Karlíně. Nešlo totiž o seriózní diskusi, ale o show. A v té Jiří Drahoš, zvyklý na akademické prostředí, zvítězit nemůže.

24.1.2018

ANALÝZA: Zeman se stylizuje do role levičáka. Drahoš oslovuje liberály

V přímé prezidentské volbě lidé řeší především to, jak jsou kandidáti sympatičtí, zda mluví srozumitelně a dokážou reprezentovat Českou republiku. Nebo jak dokáží hájit její zájmy v zahraničí. 

24.1.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

24.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Miliony za fotbalisty

Do Sparty přichází z belgického Anderlechtu rumunský záložník Nicolae Stanciu jako historicky nejdražší fotbalista české ligy. 117 milionů dává trápící se Sparta za fotbalistu, který potřebuje hrát a chce vyhrávat, aby s ním počítal trenér rumunské reprezentace. Jako náhradník by v Anderlechtu vydělal víc, ale peníze ani ve fotbale nejsou všechno.

23.1.2018

Komentář: Kšefty mezi Zemanem a Babišem? Horší než za Nečase

/KOMENTÁŘ STANISLAVA ŠULCE/ Přímá volba prezidenta je pro Čechy stále novou disciplínou, a proto se objevují zcela nové politické postupy a situace. Když se navíc do hlavních rolí dostali lidé, kteří “to dělaj jinak”, je o zábavu postaráno. Mezi prvním a druhým kolem jsme tak svědky několika veletočů, jež zdánlivě nedávají smysl. To však platí vskutku jen zdánlivě, hraje se o hodně. Do pár dní se totiž semlelo několik událostí, které jsou pro hlavní hráče příliš závažné.

23.1.2018

Den Ivana Hoffmana: 502 mrtvých

Loni při dopravních nehodách zemřelo 502 lidí. Je to o 54 lidí míň než v roce 2016 a je to třetina proti tomu, kolik lidí na našich silnicích umíralo v 90. anebo v 60. letech minulého století.

22.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Zelená reflexe

V mediálním stínu prezidentské volby se o víkendu konal sjezd Strany zelených. Zelení si loni ve volbách pohoršili na 1,46 % z 2,39 % v roce 2013, což vedlo bývalého lídra Matěje Stropnického k rezignaci a členy strany k zamyšlení, jak dál.

21.1.2018

Duel Deníku: Podporuje stát dostatečně české inovace?

/ANKETA/ Deník vám přináší další názorový článek. Tentokrát se týká patentů, které firmy podceňují. Mají jich méně než před lety.

20.1.2018

Týdenní zkrat: Sedm dní pro Babiše

Vládu s důvěrou nemáme. Vydaného premiéra v demisi máme. A takhle si tady žijeme.

20.1.2018

Komentář Veroniky Rodriguez: E-recept? Digitalizace jako z doby kamenné

Bude to jako v elektronickém bankovnictví, slibovalo před lety ministerstvo zdravotnictví. Postačí jeden jediný klik a pacient se náhle ocitne se na svém účtu.

20.1.2018

Strip Plný zuby

Deník vám přináší vlastní komiks Plný zuby, který reaguje na aktuální a diskutovaná témata.

20.1.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

19.1.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuálním témata z Česka i ze světa.

19.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Účtování s podvodníkem

Když v roce 2015 propukla emisní aféra Volkswagenu, předpokládalo se, že to automobilku velmi poškodí a v tvrdé konkurenci, jež panuje na automobilovém trhu, možná dokonce pošle ke dnu. Při pohledu na ekonomické výsledky koncernu za loňský rok ovšem vidíme, že místo úpadku usvědčený podvodník triumfuje. 

18.1.2018

Pohledem Romana Galla: Hradní faul

Pokud toto je způsob, jak chce Miloš Zeman a jeho tým vést kampaň, tak by bylo lepší, aby zůstal u svého mnohokrát opakovaného slibu, že žádnou kampaň nevede a nepovede. O čem je řeč? O inzerátech, které spolu s vyobrazením prezidenta Zemana naléhavě varují před imigranty a Drahošem.  

18.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Dělit třemi

Před druhým kolem prezidentské volby by si volič měl několikrát denně připomínat, že férová politická kampaň je protimluv. Politici chtějí vyhrát, nikoli se čestně zúčastnit. Proto cokoli špatného slyšíme na adresu Miloše Zemana a Jiřího Drahoše, je rozumné to dělit třemi. Platí to univerzálně, neboť všechna média a sociální sítě aktivně či skrytě za někoho lobbují.

17.1.2018

Pohledem Kateřiny Perknerové: Babišova noční můra

Venku slota a ve sněmovně jakbysmet. Včerejšek si Andrej Babiš do svého deníčku zapíše černým písmem. Po ochlazení vztahu s Milošem Zemanem na bod mrazu, rozhodnutí vlastního ministra vnitra nezbavit mlčenlivosti exdetektiva Jiřího Komárka a doporučení mandátového a imunitního výboru vydat premiéra k trestnímu stíhání, ho dorazili opoziční poslanci.

17.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Cenná vítězství

Kvůli politice by nám nemělo uniknout, jak naši házenkáři na mistrovství Evropy senzačně porazili Dány. A naopak, i když jsme zcela pohlceni děním na tenisovém Australian Open, periferním zrakem bychom současně měli registrovat, že se u nás volí prezident.

16.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Vyjímání klenotů

Byly doby, kdy za korunovační klenoty ručili klíčníci hrdlem, veškerým majetkem a majetkem celé rodiny. Nejspíše šlo o opatření ryze praktické, jak předejít pokušení odcizit zlato a drahé kameny.

15.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Jakého prezidenta?

Z volební účasti v prvním kole prezidentské volby je zřejmé, že nám na prezidentovi záleží. Složitější je odhadnout, jakého prezidenta veřejnost poptává.

15.1.2018

Komentář Kateřiny Perknerové: Češi neskočili na špek

Uplynulý víkend přinesl spoustu dobrých zpráv. Tou nejlepší je, že Češi přemýšlejí a nesedají na lep medovým řečem. Přesvědčil se o tom prezidentský kandidát Mirek Topolánek i senátorský kůň hnutí ANO Jiří Hlavatý.  

AKTUALIZOVÁNO
14.1.2018

ANALÝZA: Ve druhém kole se rozhodne nejen o tom, kdo bude na Hradě

/INFOGRAFIKA/ Miloš Zeman získal pod čtyřicet procent hlasů. Jiří Drahoš udělal nadějný výsledek. Příjemné překvapení si na konto připsali Pavel Fischer a Marek Hilšer. Propadli Michal Horáček a především Mirek Topolánek. Co z toho plyne před druhým kolem hlasování?

13.1.2018

Komentář Michala Klímy: Prezidentské volby v číslech

Výsledky prvního kola prezidentských voleb jsou známé. Podívejme se, jak dopadly ve srovnání s předchozími - prvními přímými volbami českého prezidenta, které se konaly přesně před 5 lety.

13.1.2018

Volební komentář Stanislava Šulce: Prezidentův strach

Miloš Zeman vyhrál první kolo. Má výrazně víc voličů než v prvním kole minulé volby, ale získal také o docela dost méně hlasů než ve druhém kolem v roce 2013. Jak na to zareagoval stávající prezident, který kampaň stavěl na návštěvách krajů (placených z krajských peněz) a na billboardech, které platili jeho kamarádi?

13.1.2018

Týdenní zkrat: Česko potřebuje prezidenta

Už jen pár minut, urny se otevřou a vyvrhnou výsledek naší volby. Budeme se muset za čtrnáct dní opět rozhodovat? A mezí čím a kým budeme vybírat? Anebo budeme mít dnes večer padla?

13.1.2018

Strip Plný zuby

Deník vám přináší vlastní komiks Plný zuby, který reaguje na aktuální a diskutovaná témata. 

13.1.2018

Otázka dne Kateřiny Perknerové: Komu to hodit a nelitovat

První kolo prezidentské volby bude dnes za námi. Ukáže se, kdo byl seriózním soupeřem Miloše Zemana a kdo byl jen do počtu, nebo na funkci ještě nedozrál, eventuálně byl přezrálý až moc.

12.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Volit? Určitě!

Patříme k zemím, kde volit není povinnost, nýbrž právo. Ne každý ho využívá. Na relativně nízkou volební účast má vliv skepse občanů, že jejich hlas nic nezmění, či pocit, že není koho volit, strany že jsou jedna za osmnáct a druhá bez dvou za dvacet.

11.1.2018

Pohledem Kateřiny Perknerové: Vláda jedné strany

Kdyby nebylo hlasování o důvěře vládě tak vážnou věcí, skoro by se včerejší jednání dalo označit za směšné. Prezident Miloš Zeman přednesl předvolební projev, v němž zdůraznil, že nemá rád úředníky, inkluzi, státní dotace pro solární energii a neziskové organizace (ty pro Čapí hnízdo mu nevadí).

11.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Pohrdání Dubčekem

Slovenský ministr kultury se ohradil proti tomu, jak se prezident Miloš Zeman vyjádřil o Alexandru Dubčekovi, coby jednom z představitelů politické elity, která se po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy „podělala strachy“.

10.1.2018

Pohledem Michala Klímy: Žádáme o nedůvěru

Jsme svědky pozoruhodné situace. Vláda Andreje Babiše žádá o nedůvěru. Aspoň tak se to jeví z opakovaných prohlášení premiéra, že důvěru pro svou vládu nezíská.

10.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Olympijská Korea

Severokorejští sportovci se účastní jihokorejských zimních olympijských her. Ledy tají díky olympijské myšlence. Vysocí představitelé obou Korejí se kvůli sportovní akci spolu baví po několikaleté odmlce.

9.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Historická výzva

Cokoli politici učiní v roce stého výročí vzniku republiky, měli by učinit důstojně. Svátečně by si měli počínat při vyjadřování důvěry či nedůvěry vládě, při glosování volby prezidenta republiky, ale také při schvalování zákonů či interpelacích.

8.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Pirátské sebevědomí

Fórum Pirátů o víkendu volilo vedení. Ivan Bartoš byl po znovuzvolení předsedou v dobrém rozmaru a zmínil šanci porazit příště třeba i Babiše. Hlavní devizou Pirátů je jejich nadšení. Politika je evidentně baví.

7.1.2018

Týdenní zkrat: Útočí na nás mývalové

Vše nejlepší v novém roce vám přejeme a předem upozorňujeme, že ani letos se za případné dušení, křeče a zástavy při četbě zkratů omlouvat nikomu nebudeme. Raději ale začneme zlehka: Silvestr se opět povedl.

6.1.2018

Pohledem Kateřiny Perknerové: Stéblo pro ČSSD

Prohrát se dá, ale klečet trvale na kolenou je politické neumětelství. V tomto oboru by sociální demokraté mohli brát hodiny u šéfa KSČM. S historicky nejhorším volebním výsledkem Vojtěch Filip nyní hraje jednu z nejdůležitějších rolí, aktivně jedná s premiérem, klade si podmínky, sonduje možné koalice.

6.1.2018

Komentář Stanislava Šulce: O vině Babiše nerozhodují voliči

Zveřejnit, nebo nezveřejnit? Vydat, nebo nevydat? Vyslovit, nebo nevyslovit? Politický rok 2018 začal zhusta a v následujících týdnech bude živo snad více, než by bylo zdrávo. V hlavní roli se i nadále ocitá miliardář Andrej Babiš, kterého většina tuzemských médií označila za osobnost roku předchozího.

5.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Nešťastná žaloba

Žalobou na Česko, Maďarsko a Polsko kvůli odmítání uprchlických kvót prokázala Evropská komise medvědí službu Evropské unii. Podstata nedorozumění tkví v tom, že jsme žalováni za neuposlechnutí rozkazu, přičemž z našeho pohledu nám neměl kdo co rozkazovat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT