Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

6.2.2018

Den Ivana Hoffmana: Přiškrcení a uškrcení

Rakouský premiér Sebastian Kurz se svěřil listu Der Standard, že bude prosazovat přiškrcení unijních dotací čistým příjemcům. Tedy i nám. Když už na to během rakouského předsednictví v Radě EU přijde řeč, nebylo by na škodu se zamyslet, zda dotace pouze přiškrtit, anebo zda je rovnou uškrtit.

6.2.2018

ANALÝZA: Předčasné volby nikdo nechce, posílil by jen Babiš

Od momentu, kdy Andrej Babiš oznámil, že preferuje jednobarevnou vládu s podporou KSČM a SPD, visí ve vzduchu strašák předčasných voleb. Drží ho v ruce šéf hnutí ANO a práská jím nad hlavami lídrů tradičních politických stran, které odmítají podporovat kabinet, v jehož čele stojí trestně stíhaný premiér.

5.2.2018

Pohledem Romana Gallo: Styďte se, pane Okamuro

Když člověk poslouchá, jak se Tomio Okamura vyjadřuje o koncentračním táboře v Letech u Písku, skoro by nabyl dojmu, že šlo o celkem fajn místo. Jenže tak to nebylo. Bylo to peklo na zemi, jak jej nazval lékař, který místo osobně navštívil v roce 1943.

5.2.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

5.2.2018

Den Ivana Hoffmana: Předčasně k volbám?

Předčasné volby se berou jako Černý Petr, tedy karta, se kterou nikdo nechce být spojován. Důvod je jednoduchý. Volby jsou nákladná záležitost. Kdo je zaviní, přivolá na sebe hněv daňového poplatníka.

4.2.2018

Týdenní zkrat: Džegr for prezident

Tak nám zvolili prezidenta. Ale to není až tak důležité. Důležité naopak je, že Jarda Jágr přes bolavé koleno i pár let před padesátkou opět vyprodává česká kluziště.

3.2.2018

Duel Deníku: Jste pro zbudování jezů na Labi u Děčína?

Deník vám přináší další názorový článek. Vláda totiž rozhodla o stavbě dalšího jezu u Děčína, což se však nelíbí ochráncům zvířat. Jez by sice měl zajistit lepší splavnost úseku mezi Ústím nad Labem a státní hranicí, otázkou však je, zda za pohodlí dopravců nezaplatí zdejší živočichové a rostliny příliš.  

3.2.2018

Glosa: Zeman si pořídil nového Sobotku. Jmenuje se Babiš

/KOMENTÁŘ KATEŘINY PERKNEROVÉ/ Po sněmovních volbách prezident Miloš Zeman oznámil, že Andreje Babiše jmenuje premiérem i podruhé, aniž by se musel prokázat většinovou podporou. Tehdy to vypadalo, že se hlava státu plně soustředí na obhájení mandátu a exekutivní moc svěří na čtyři roky Babišovi. 

3.2.2018

Strip Plný zuby

Deník vám přináší vlastní komiks Plný zuby, který reaguje na aktuální a diskutovaná témata.

3.2.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

2.2.2018

Den Ivana Hoffmana: Babiš na cestách

Při pohledu na zahraniční aktivitu Andreje Babiše se zdá, že z premiéra v demisi je větší užitek než z jeho předchůdců, kteří disponovali parlamentní důvěrou. Na rozdíl od nich je Babiš v Evropě nápadně aktivní. Debaty s vrcholnými politickými představiteli vyhledává a ti se mu zjevně nevyhýbají.

1.2.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

1.2.2018

Pohledem Kateřiny Perknerové: Přátelé přátel i nepřátel

Když chtějí přátelé z Lidového domu něco zachránit, odněkud vybřednout, eventuálně se k někomu přimknout, je zřejmé, že si půjdou po krku víc, než je v kraji zvykem.

1.2.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

1.2.2018

Den Ivana Hoffmana: Jágr doma

Na tom, že je návrat Jaromíra Jágra domů veliká sportovní i společenská událost, nic nemění jeho zraněné koleno, kvůli kterému ho zřejmě zpočátku uvidíme hrát pouze sporadicky a jenom druhou ligu. Jágr je reklamou na hokej i bez hokejky, pokud žije naděje, že ho dají doktoři do pořádku.

31.1.2018

Pohledem Stanislava Šulce: Práva a pohlaví

Dlouhá staletí platilo, že o všem rozhodovali muži. V minulém století se to, za hlasitých protestů mužů, částečně změnilo a v posledních desetiletích si ženy dokonce uzurpují, že by se na moci chtěly podílet stejně jako muži

31.1.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

31.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Hamáček versus Chovanec

Necelé tři týdny má ČSSD na to, aby se rozhodla, jak chce v tomto volebním období naložit se svými skromnými patnácti mandáty ve sněmovně. Pokud se nechce podílet na vládě, je vcelku jedno, koho zvolí předsedou a co se rozhodne kritizovat z opozice.

30.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Olivová ratolest

Turecko čistí své, respektive syrské pohraničí od Kurdů. Regulérní vojenskou operaci, jež už má stovky obětí mezi ozbrojenci i civilisty vede pod názvem Olivová ratolest. Nelibě to nesou partneři Turecka v NATO. Rozmrzelí jsou hlavně Američané, kteří Kurdy vojensky podporují z vojenských základen v Turecku a sní o tom, že by v severní Sýrii vznikl nový politický režim, ve kterém by prim hráli Kurdové z Demokratických sil Sýrie. 

29.1.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

29.1.2018

Pohledem Romana Gallo: Druhá šance pro Zemana

Když dneska pojedete autobusem, tramvají nebo vlakem, či budete stát ve frontě v obchodě, zkuste se porozhlédnout kolem sebe. Podívejte se po lidech, co tam budou s vámi.

29.1.2018

Den Ivana Hoffmana: Chleba levnější nebude

Většina voličů rozhodla, že Miloš Zeman je dobrý prezident a na to, aby si na Vysočině četl knížky, že je ho škoda. Voliči, kteří se Miloše Zemana chtěli zbavit, litují, že neměli silnějšího protikandidáta, protože tuší, že Miloš Zeman k poražení byl.

29.1.2018

ANALÝZA: Vyhrál ten, kdo zná své voliče a ovládá politické řemeslo

/INFOGRAFIKA/ Politika je nevděčné, ošemetné a hodně náročné řemeslo. Prezident Miloš Zeman ho ovládá bravurně, jak potvrdily právě skončené volby. Jeho síla spočívá v tom, že ví, čeho chce dosáhnout, a je ochoten použít všemožné prostředky ke splnění cíle.

28.1.2018

GLOSA Jany Podskalské: Do vlastních řad

Málokdy byly výsledky cen domácích filmových kritiků tak rozporuplné a bizarní jako letos. Politické kulisy, které jim dělaly prezidentské volby, to jen dovršily. Ceny byly vyhlášeny včera, v den, kdy voliči rozhodli o setrvání staronového prezidenta na jeho postu. Z dvanácti nominací proměnili filmaři sedm.

27.1.2018

Pohledem Stanislava Šulce: Zemana nečeká mejdan, ale těžká práce

Je dobojováno. Miloš Zeman ovládl i druhou přímou volbu českého prezidenta. Šlo ale o výrazně jinou volbu než byla ta v roce 2013.

27.1.2018

DUEL: Změnila pozici kandidátů kampaň mezi dvěma koly?

/ANKETA/ K otázce, zda kampaň mezi dvěma koly změnila pozici kandidátů v prezidentských volbách, se vyjádřil šéfredaktor Deníku Tomáš Skřivánek a komentátor Stanislav Šulc.

27.1.2018

Týdenní zkrat: Miloš, nebo Drahoš

Kolem páté bude jasno. Někdo se pak opije ze žalu, jiný ze štěstí a pravidelně nevolící třetina národa bez důvodu. Uplynulý týden byl volebně i vládně výživný, tak ať dnešní večer stojí za to!

27.1.2018

Strip Plný zuby

Deník vám přináší vlastní komiks Plný zuby, který reaguje na aktuální a diskutovaná témata.

26.1.2018

Pohledem Kateřiny Perknerové: Přemýšlejte. A pak hlasujte

/INFOGRAFIKA/ Když se zamilujete, jste zaslepení a neposloucháte, co vám říká maminka. Hormony pracují a analytická část mozku spí. Uvědomila jsem si to včera, když mi volal čtenář z Ostravy. Vyčinil mi, že jsem zaujatá proti Miloši Zemanovi a píšu neobjektivně. Požadovala jsem důkazy.

26.1.2018

Pohledem Romana Galla: Nenechme se strašit

Zemana, nebo Drahoše? Tato otázka dělí a rozděluje. Vstoupila do našich domovů, do debat v hospodách, na fotbale, štěpí rodiny, sousedy, kamarády.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT