Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

9.12.2017

Duel Deníku: Souhlasíte s vyřazením Ruska z olympiády?

Podle rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru budou někteří ruští sportovci nakonec smět na olympiádě závodit. Nebudou však startovat se státní vlajkou a v případě úspěchu jim nebude hrát ruská hymna. Co si o tom myslí dvě výrazné osobnosti sportu? Deník je oslovil, aby představily své argumenty pro a proti.

9.12.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Tygra v masně je třeba krotit uvnitř

Adventní politická scéna vykazuje typicky české znaky. Možná si pamatujete na hektické sněmovní zasedání, kdy opoziční ČSSD pod vedením Jiřího Paroubka těsně před Vánocemi zablokovala sněmovnu kvůli armádním zahraničním misím. Nebo na osmidenní ministryni obrany Karolínu Peake z VV, jež si chtěla rozmyslet setrvání ve vládě při pečení cukroví.

8.12.2017

Den Ivana Hoffmana: Izraelský Jeruzalém

Svět, především ten arabský, je na nohou poté, co americký prezident zkonstatoval, že Jeruzalém je hlavním městem Izraele. Ve skutečnosti o žádnou novinku nejde. Vztah Židů a pak i křesťanů k Jeruzalému je mnohem staršího data než muslimů, kteří, pravda, Jeruzalém na pár století ovládli, ale nejpozději v šestidenní válce ho ztratili.

7.12.2017

Andrej Babiš už nesní. Prezident ho jmenoval českým premiérem

/ANALÝZA/ V české politice nastal zlom. Premiérem byl jmenován člověk, který nemá s tradičním stranictvím nic společného. Třiašedesátiletý Andrej Babiš v roce 2011 založil občanský spolek Akce Nespokojených Občanů (ANO), jenž se transformoval v politické hnutí. V roce 2013 skončilo ve volbách druhé, letos v říjnu přesvědčivě vyhrálo.

7.12.2017

Pohledem Michala Klímy: Komunisté si bití váží

Komunisté trvají na tom, aby v čele sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů stanul Zdeněk Ondráček známý tím, že se v roce 1989 jako člen pohotovostního pluku SNB podílel na bití demonstrantů, protestujících proti komunistickému režimu. Překvapuje to někoho? Snad proto, že občas komunisté zdůrazňují, jak se od pádu svého režimu změnili? Ale oni se nezměnili a svými činy to trvale dokazují.

7.12.2017

Den Ivana Hoffmana: Babišova premiéra

Při jmenování premiérem na Pražském hradě byl Andrej Babiš zjevně už duchem v Bruselu, na zasedání Evropské rady. Má to logiku. Pro jeho politickou kariéru je výsledek konfrontace s evropskými lídry prosazujícími povinné přerozdělování migrantů důležitější než osud menšinové vlády, která nemá reálnou šanci získat ve sněmovně důvěru. 

6.12.2017

Den Ivana Hoffmana: Neklidná Ukrajina

Z Ukrajiny včera přicházely záběry, na kterých agenti tajné služby zatýkají bývalého politického prominenta a dnes disidenta Michaila Saakašviliho, kterého posléze dav vysvobodíz policejní dodávky a táhne se svým hrdinou na parlament!

5.12.2017

Rusové tuzemské klima ovlivňovat nepotřebují, Češi tak volí i bez nich

/POHLEDEM KATEŘINY PERKNEROVÉ/ Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se minulý týden sešel s končícím premiérem Bohuslavem Sobotkou, aby s ním probral nebezpečí záměrně šířených dezinformací.

5.12.2017

Den Ivana Hoffmana: Peníze a zdraví

Nejen čeští pacienti, ale též řada jejich lékařů může mít v těchto dnech srdeční arytmii při představě, že se ministrem zdravotnictví stane teprve jednatřicetiletý právník.

4.12.2017

Den Ivana Hoffmana: Sobotkův rozpočet

Poté, co poslanci dosud řešili sama sebe, začnou v tomto týdnu pracovat pro nás. Na programu mají rozpočet, jehož návrh zdědili od svých předchůdců. Nebude pro ně úplně snadné soustředit se na to, jak nejlépe naložit s veřejnými prostředky, protože po očku budou sledovat jmenování Andreje Babiše premiérem a pak konzultace prezidenta s ministerskými kandidáty.

3.12.2017

Týdenní zkrat: Ať vás provází mužská Síla

Nastává čas adventní, čas rozjímání, očekávání a naděje. Jenže některé názory šířící se dnes Evropou příliš víry v lepší zítřky nenesou.

2.12.2017

Duel Deníku: Chcete změny ve zdravotním pojištění?

Financování tuzemského zdravotnictví by mohlo projít výraznou proměnou. Deník oslovil dvojici odborníků, aby představili argumenty pro zavedení takzvaného nominální pojištění a proti němu.

2.12.2017

Komentář Stanislava Šulce: Sbohem, Slavíku. Kapesníčky nevytahujeme

Jak z toho ven, říkají si jistě organizátoři unikátní ankety Český slavík po šlamastice, která se jim letos povedla. Odpověď je přitom zcela nasnadě – stačí tento podivuhodný relikt dob minulých zrušit bez jakékoli náhrady.

1.12.2017

Pohledem Kateřiny Perknerové: Promluvil Politik

Když Mirek Topolánek ohlásil prezidentskou kandidaturu, Václav Klaus ji kvitoval s tím, že „se v nejvyšších politických funkcích dlouho pohyboval, a je tedy v tomto ohledu jasným ne-Marťanem“.

1.12.2017

Pohledem Stanislava Šulce: Chvála nezaměstnanosti

Češi makají jak šrouby a pracuje jich nejvíc v novodobé historii. Tedy přesněji bez práce je nejméně lidí za několik dekád. Ale ještě, než si ke čtení zpráv o říjnové míře nezaměstnanosti otevřete bublinky, chvíli počkejte.

1.12.2017

Den Ivana Hoffmana: Právo být offline

V éře, kdy synonymem svobody je být online, napadlo jednoho z prezidentských kandidátů hájit právo lidí být svobodně offline. Na povinnou elektronizaci lze hledět jako na vyšší level v komunikaci, ale také se dá brát jako byrokratická zvůle. Obecně pak jde o dilema, zda je pokrok povinný.  

30.11.2017

Den Ivana Hoffmana: Něco jako doping

Rozdílný pohled na boj s dopingem nemají pouze různé země, ale také různí sportovci. Zatímco naši biatlonisté a biatlonistky touží po olympiádě bez Rusů, hokejistům se princip kolektivní viny příčí a ruské sportovce, kterým se neprokázal doping, na olympiádě chtějí. Podobně jako Švédi, Finové, Kanaďané či Švýcaři.

29.11.2017

Den Ivana Hoffmana: Nuda nehrozí

Vše, co sledujeme na politické scéně, má své vysvětlení ve výsledku voleb. Od síly jednotlivých stran se odvíjí jejich nadhled anebo frustrace, počtem mandátů je limitován jejich politický vliv i vyjednávací taktika.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT