Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

30.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Stranické referendum

O tom, zda budeme mít vládu, rozhodne stranické referendum sociálních demokratů. Rozhodnou řadoví členové, nikoli lídři a prominenti, kteří se na tom, co je pro ČSSD dobré, neshodnou.

29.4.2018

Týdenní zkrat: Slibem nezarmoutíš

Voda plyne, vítr duje, oheň praská, sliby se slibují a miliardy si jako peří vzduchem poletují. To vše až s nesnesitelnou lehkostí. 

28.4.2018

DUEL: Pomůže mladým rodinám státní hypotéka?

/ANKETA/ Na otázku, zda pomůže mladým rodinám státní hypotéka, odpověděla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a komentátor Deníku Stanislav Šulc. 

28.4.2018

Komentář Kateřiny Perknerové: O tom, co by politici říkali, kdyby mohli

Končící týden přinesl hodně vášnivých a kategorických prohlášení, ale výsledky o podobě budoucí vlády žádné.

28.4.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

27.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Nečekaný úspěch

Po skandálu, kterému v polovině března čelil Facebook, jsou nyní k dispozici čísla o jeho hospodaření. Za první čtvrtletí vzrostly příjmy této pranýřované sociální sítě meziročně o 49 procent a čistý zisk o 63 procent. Na dobrá čísla reagovaly akcie růstem o pěkných sedm procent, neboť se ukazuje, že Facebooku i po skandálu věří jak uživatelé, tak inzerenti.  

26.4.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

26.4.2018

Senátoři ČSSD bourají dohodu s ANO. Další podmínky Babiš zřejmě nepřijme

/ANALÝZA/ Sňatek z rozumu mezi hnutím ANO a ČSSD se asi konat nebude. Mezi sociálními demokraty sílí nechuť k dohodě o vládě, kterou by vedl trestně stíhaný premiér. Včera se k tomu velmi hlasitě vyjádřil senátní klub ČSSD. Předseda Senátu Milan Štěch vyjádřil naději, že vedení strany své rozhodnutí o vyjednávání vlády ještě přehodnotí.

26.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Svoboda tisku

Pohledem Reportérů bez hranic se u nás dramaticky zhoršila svoboda tisku. Meziročně jsme si v jejich žebříčku pohoršili o 11 míst a ve 33 zemích světa je prý tisk ve srovnání s námi svobodnější.

25.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Neoblíbený most

Žijeme v době, kdy se přístroje poškozené či vyšlé z módy vyhazují, místo toho, aby se opravovaly. Že už je ale výhodnější zbourat most přes řeku, než ho opravit, je docela silná káva. Demolici si podle pražských radních za ANO a ČSSD zaslouží most Libeňský. Odvolávají se samozřejmě na experty, ale lidem, kteří se přimlouvají za bourání mostů, sluší spíše označení barbaři.

24.4.2018

Pohledem Kateřiny Perknerové: Šachy s Okamurou

Deník se čas od času ptá významných regionálních osobností, co si myslí o závažných společenských otázkách. Například, jak podle nich dopadnou prezidentské volby, kdo by měl být premiérem, která témata rozhodnou volby atd. Několikaměsíční zkušenost ukazuje, že krajské elity většinou situaci vnímají velmi citlivě a téměř stoprocentně se trefují do budoucího vývoje.

24.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Konec vysílání

Jižní Korea vypnula reproduktory, ze kterých do Severní Koreje už přes padesát let šířila propagandistické vysílání. Předtím už byla obnovena horká linka mezi vůdci a v pátek se v demilitarizované zóně má uskutečnit mezikorejský summit, jehož tématem bude denuklearizace Korejského poloostrova a nastolení míru.

23.4.2018

DUEL: Pomáhá zavedení zón, v nichž se neplatí dávky na bydlení?

/ANKETA/ Na otázku, zda pomáhá zavedení zón, v nichž se neplatí dávky na bydlení, odpověděl primátor Kladna Milan Wolf a ředitel Institutu pro sociální inkluzi Martin Šimáček.

23.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Vydařený víkend

O tomto víkendu se vydařilo počasí, dařilo se skvělé Petře Kvitové a také Vojtěchu Filipovi. Díky vítězstvím Kvitové nad Göergesovou a Kerberovou se můžeme těšit na finále Fed Cupu s českou účastí a díky vítězství Filipa nad Skálou se politici, politologové a neklidná liberální veřejnost nejspíše dočkají vytoužené vlády s důvěrou.

22.4.2018

Týdenní zkrat: S tuzemákem na věčné časy

Komunistka bojuje za setrvání v Evropské unii, a ta nám za trest dovolila další roky popíjet rakovinotvorný alkohol.

21.4.2018

Komentář Stanislava Šulce: Kéž zákaz kouření vydrží aspoň pět let

Ústavní soud rozhodl, že zákaz kouření v restauracích je v souladu s nejvyšším zákonem země, a smetl ze stolu žalobu dvaceti senátorů, že jde o porušování svobody podnikání. Toto opatření budilo mnoho emocí a čelilo několika pokusům o zmírnění. Nyní se tedy zdá, že by se mohlo dožít prvních narozenin.

20.4.2018

Glosa Kateřiny Perknerové: Babišův den

V pátek bylo jasno. Slunečný den zažil i premiér v demisi Andrej Babiš, který už brzy může přijít o tento nepříjemný přídomek. Vláda složená z ministrů za ANO a ČSSD by totiž záhy mohla získat důvěru. Mírný optimismus vychází z toho, že nabídka, kterou po krachu první fáze rozhovorů tentokrát Andrej Babiš učinil, je velkorysá a důstojná, jak uvedl šéf ČSSD Jan Hamáček.

20.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Odškodňování očkovaných

Z iniciativy ministra zdravotnictví se opět otevírá debata o odškodňování dětí, které doplatí na očkování. Jde o princip, kdy stát má nést odpovědnost za případné negativní důsledky něčeho, co občané podstupují nedobrovolně, co se jim nenabízí, nýbrž vnucuje.

19.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Žádné zmírňování

Senátorům se zjevně nepodařilo přesvědčit Ústavní soud o prospěšnosti kouření v restauracích. Protikuřácký zákon, který začal platit před rokem, sleduje podle ústavních soudců legitimní cíl, ochranu zdraví lidí, a nepředstavuje nepřípustný zásah do základních práv. Tento nález budou určitě brát v úvahu poslanci, kteří mají na stole návrh zmírnění protikuřáckého zákona. Lze si teď bezpečně vsadit, že na žádné zmírňování nedojde.

18.4.2018

Glosa Kateřiny Perknerové: Hanebnost

Vláda vládne a opozice ji kontroluje. Zlaté pravidlo demokracie dostává v Česku na frak od říjnových voleb. Zatím totiž není jasné, kdo sestaví funkční kabinet. Až na jednoho. Přes různé úsměvné pokusy je totiž nabíledni, že dominantní složkou exekutivy bude hnutí ANO a jeho lídr Andrej Babiš.

18.4.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

18.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Rozpaky z vítězství

Česká republika docílila v boji s Bruselem úspěchu, který má ovšem karcinogenní příchuť. V dalších pěti letech se u nás bude do rumu, přesněji tedy do „tuzemáku“, legálně přidávat rakovinotvorný furan.

17.4.2018

Pohledem Tomáše Skřivánka: Po rádiích je na řadě Nova

Převod českých médií do vlastnictví tuzemských miliardářů je blízko finále. Započal před deseti lety, kdy Zdeněk Bakala krátce po zbohatnutí na prodeji akcií OKD koupil od německých majitelů vydavatelství Economia. Následovaly prodeje Mladé fronty Dnes, Lidových novin a rádia Impuls Andreji Babišovi.

17.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Názorová pružnost

K bombardování Sýrie lze říct kde co, protože se komentují komentáře, nikoli fakta. Co chemického se stalo, pokud se tedy něco stalo, se teprve bude vyšetřovat. Proto k trestu, který předešel zjištění pravdy, slyšíme současně potlesk i protesty, podle toho, čemu či komu kdo věří.

16.4.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

16.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Formanova stopa

I když byl Miloš Forman americkým režisérem českého původu, pro nás nikdy nepřestal být českým režisérem působícím v Americe. Jednak proto, že než odešel do Ameriky, natočil zde Černého Petra, Lásky jedné plavovlásky a Hoří, má panenko, a pak proto, že svého amerického oscarového Amadea přijel točit sem a nese výraznou českou stopu.

15.4.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

14.4.2018

Týdenní zkrat: S hymnou se netřese

Konečně to vypadá, že i tam, kde bory šumí po skalinách, bude vládnout vláda s důvěrou většiny parlamentu i obyvatel té krásné země. Takže mysl jasnou, vznik a zdar. 

14.4.2018

Komentář Kateřiny Perknerové: Okamura ostrouhal, Filip je na koni

Ve čtvrtek odpoledne při odchodu z Lán rozdával šéf SPD Tomio Okamura sebevědomé úsměvy a přednášel seznam nežádoucích ministrů v příští vládě hnutí ANO, kterou bude společně s komunisty podporovat. Ujišťoval, že prezident republiky je právě takovému řešení nakloněn.

14.4.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

14.4.2018

Duel Deníku: Pomůže zpřísnění limitů k ochraně životního prostředí?

/ANKETA/ Jiří Koželuh, ředitel Hnutí Duha a Bohuslav Čížek, ze Svazu průmyslu a dopravy, se vyjádřili k otázce, zda zpřísnění těžebních limitů přispěje k ochraně životního prostředí.

14.4.2018

Strip Plný zuby

Deník vám přináší vlastní komiks Plný zuby, který reaguje na aktuální a diskutovaná témata.

13.4.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

13.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Sýrie: terč i past

Svět v posledních dnech sleduje Sýrii hlavně kvůli Američanům a Rusům, kteří se vzájemně obviňují z eskalace napětí. Nejspíše k tomu obě strany mají důvod, neboť Američané už v Sýrii zlikvidovali ne-upřesněný počet Rusů a Rusové neupřesněný počet Američanů.

12.4.2018

Vtip Marka Simona

Zasmějte se s originálním vtipem Deníku. Jak vidí současná témata Marek Simon?

12.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Prezidentova rada

Prezident u nás nemůže politikům rozkazovat. Může jim pouze poradit, když nevědí, co a jak anebo kudy kam. Někdy jsou pak politici na tom tak zle, že jim není rady ani pomoci, a tehdy vezmou zavděk i tím, že je pan prezident vlídně vyslechne. V těchto dnech se na prezidenta stojí fronta.

11.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Revize justice

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman poznamenal, že nastal čas komplexně zrevidovat českou justici. Má samozřejmě pravdu. Na čase je už dávno, respektive už dávno je pozdě. Z témat k diskusi, která Zeman zmiňuje, stojí za zmínku třeba jmenování ministra spravedlnosti na dvě volební období anebo nápad zjistit sociologickým průzkumem, jak justici vnímá česká společnost a zda je justice pro lidi srozumitelná.

10.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Zpráva z Budapešti

Fidesz Viktora Orbána jasně vyhrál volby, navíc při rekordně vysoké účasti. Podržel si ústavní většinu, disponuje silnějším mandátem, ale především se ukázalo, že většině Maďarů nechybí liberální demokracie a přednost dávají demokracii konzervativního střihu. Zpráva z Budapešti zní: Národní stát není minulostí. 

10.4.2018

Pohledem Stanislava Šulce: Mistr české hrůzy

Mou nemoc nelze léčit, tu zastaví jen smrt. Touto větou již loni legendární režisér a herec Juraj Herz oznámil, co se v neděli stalo skutečností. Zemřel filmař, který se odmlčel již dříve, jeho posledním celovečerním filmem navždy zůstane Habermannův mlýn, snímek, který se doma nedočkal nejvřelejšího přijetí. 

9.4.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

9.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Vyjednávání

Čím to, že si odboráři se zaměstnavateli ve Škodovce nakonec plácli a Babiš s Hamáčkem ne? Asi proto, že se vždy dohodnou ti, kterým nic jiného nezbývá, a nedohodnou se ti, kteří nemusí. Ve Škodovce zaměstnanci věděli, že když společnosti o třetinu vzrostl zisk, mohou si říct o lepší peníze. A manažeři obří korporace si spočítali, že se jim levní čeští zaměstnanci stále vyplatí, i když jim přidají 20 procent.

9.4.2018

Pohledem Stanislava Šulce: Internet je normální svět

České soudy mají za sebou první tři důležité kroky – justice postupně definovala, co je možné zveřejnit na Facebooku, videportálu YouTube či v diskusi pod webovým příspěvkem zpravodajského serveru. Všechny rozsudky v zásadě říkají totéž: na internetu platí stejná pravidla jako v reálném životě.

8.4.2018

Duel Deníku: Pomůže zpřísnění trestů za týrání zvířat?

/ANKETA/ Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a člen Svobodných Jiří Žák se vyjádřili k otázce, zda pomůže zpřísnění trestů za týrání zvířat.

8.4.2018

Týdenní zkrat: Šlahačka, žila a šmigrustníci

Republika má za sebou omlazení poloviny národa. Na západě země se tomu říká pomlázka, obyvatelé východní části mluví cizím jazykem.

8.4.2018

Strip Plný zuby

Deník vám přináší vlastní komiks Plný zuby, který reaguje na aktuální a diskutovaná témata.

8.4.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

7.4.2018

Komentář Kateřiny Perknerové: ČSSD má být na co hrdá. Ví to?

Píší se roky 1920 až 1938. Sociální demokracie je jedním z pilířů demokratického státu, má pevné voličské jádro a blízko k prezidentovi republiky. Její předseda pravidelně zasedá ve vládě, byl i premiérem. V té první měla tři klíčová ministerstva spravedlnosti, školství a sociální péče.

6.4.2018

Pohledem Jitky Eisenhammerové: Lži a losy o prvňáčky

„Losovat? O vlastní děti? Nikdy!“ Známá hláška z filmu S tebou mě baví svět ožívá v té nejbizarnější realitě, kterou si vůbec lze představit.

6.4.2018

Den Ivana Hoffmana: Potíže Facebooku

Že má Facebook potíže, je jasné. Jeho akcie se propadly o 16 %, což pro jeho investory znamená ztrátu 73 miliard dolarů. Pokud ale jde o uživatele, odchod od Facebooku jich zvažuje směšné jedno procento, z čehož plyne, že si používáním dat, která o sobě ochotně a dobrovolně svěřují světu, nepřipadají být poškozeni.

5.4.2018

Kresba Milana Kounovského

Podívejte se na karikatury Deníku, které vystihují aktuální témata z Česka i ze světa.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT