Kvůli tomuto podezření protestovaly na Slovensku davy lidí v ulicích a vynutily si rezignaci ministrů, premiéra, vlády a policejního prezidenta. Byl-li skutečně dopaden vrah, zpochybní se tím tvrzení opozice, že se vláda snaží zmařit vyšetřování a zamést stopy. Na druhou stranu ovšem dopadení vraha nic nezmění na tom, co ve svých článcích popisoval zavražděný novinář, tedy že existují vazby mezi politiky a mafiemi.

Pokud vyšetřování prokáže, že si vraždu neobjednali Italové napojení na sicilskou mafii a rovněž na lidi z okolí bývalého premiéra, ale kontroverzní podnikatel, který novináři v minulosti vyhrožoval, bude to důležité pro vnímání politiky: Veřejnost si oddychne, že to s politiky ještě není tak zlé, že by lidi, kteří se jim snaží dokázat korupci, nechávali zabíjet.

Vraždu novináře využila opozice proti vládě v politickém boji, do kterého se na straně opozice a demonstrantů v ulicích zapojil i slovenský prezident. Zjištění, že politici nemají ruce od krve, snad trochu zklidní atmosféru.