Pomiňme teď skutečnost, že je myšlenka kauce přinejmenším sporná, podobně jako každé přetahování o to, co je pravda nebo kdo ji má a kdo ne. Zajímavé je však sledovat, za čí peníze by obstruující ekologisté onu kauci platili. Jsou to peníze, které jsou jim štědře vypláceny ze státního rozpočtu!

Jde o osvědčené finanční perpetuum mobile, kdy stát štědře finančně podporuje aktivisty, kterým však trvale vadí státní strategické stavby. Aktivisté pak mají na drahé právníky, na drahé oponentní vědce a pavědce. Stát následně hradí průtahy ve správním řízení, soudy, posudky, opětovné projednávání a mnoho dalších nákladů plynoucích z obstrukčního jednání aktivistů.

Velmi by mě zajímalo, co vlastně dohodl Andrej Babiš s Dětmi Země na utajené schůzce v sídle Agrofertu v lednu 2014. Po schůzce byl sice vzat na milost za ministra životního prostředí chemik Brabec, ale bezpochyby zde byly ujednány dohody mnohem širší. Lze tak usuzovat z toho, že toto setkání tehdy moderoval ředitel odboru ochrany přírody Evropské komise Ladislav Miko. Pokud si dnes Babiš myslí, že vsadil na blbého koně, pak proto, že nikdy nechtěl slyšet pravdu.

Autor je starosta obce Modrava.

Názory zde zveřejněné přinášejí různé pohledy publicistů a osobností, ale nevyjadřují stanovisko Deníku