Zemi se ekonomicky daří, pracuje téměř každý, kdo je práce schopen. Přesto je svého druhu remcalství na politiku a její zástupce stále přítomno, dokonce sílí. Staré, moudré přísloví říká, že ryba smrdí od hlavy a v tomto případě to platí více než jinde. Schopnosti vrcholných politiků rozdělovat společnost, v předvolebních kampaních nezřízeně slibovat a následně sliby porušovat, to vše by stačilo otrávit i pořádně otrlého občana. Přesto však je zde ještě mazlavější bahno, kterým máme být pokydáni od těch, které jsme si zvolili. 


Sama skutečnost, že premiér této země je v menší či větší blízkosti velmi podivné čapí kauzy, ukazuje na pokračující hrubnutí domácí politiky. Nepřipojuji se k těm, jejichž jediným politickým programem je Antibabiš, ale musím konstatovat, že na premiéry nějak nemáme štěstí. Ze silných, leč rozporuplných vyjádření Andreje Babiše čiší spíše arogance než státnická moudrost a bude to podmíra jeho moudrosti a pokory, která nedůvěru v politiku přetaví v blbou náladu ve společnosti. Jde jen o to, zda tím nebude splněn cíl jeho hnutí, jehož název je akronymem Asociace Nespokojených Občanů. 

Dalo by se tak říci, že nejvyšší nespokojený se podepsal na šíření nespokojenosti. Původně lákavý název hnutí, ANO, nás dostává do úzké uličky, kdy neorganizovaní nespokojení vyjadřují nespokojenost s vedením organizovaných nespokojených.

Autor je starosta obce Modrava.

Názory zde zveřejněné přinášejí různé pohledy publicistů a osobností, ale nevyjadřují stanovisko Deníku