„Člen vlády a člen Poslanecké sněmovny je politik, i když bude tvrdit, že není,“ oponoval mu tehdy Miroslav Kalousek za TOP 09. Zbyněk Stanjura z ODS chtěl vědět, jak ministr Babiš získal poslaneckou imunitu, když není politik. Jeho kolega Petr Fiala vyslovil názor, že všichni poslanci parlamentu jsou politici. A komunista Pavel Kováčik byl dokonce hrdý na to, že je politik.

Kateřina Perknerová
Glosa Kateřiny Perknerové: Padni komu padni

Po vlně kritiky Babiš svou oblíbenou průpovídku „nejsem politik“ raději poopravil a doplnil. V následujících letech už říkal, že není tradiční politik, že není zkušený politik nebo že není klasický politik. Když se Andrej Babiš minulý týden dozvěděl, že jeho trestní stíhání pokračuje, následoval spontánní coming out. „Očekával jsem, že mě jen tak nepustí. Jsem politik, vydržím to,“ napsal na svůj Facebook. „Jsem politik,“ přiznal Babiš veřejně a natvrdo po letech popírání tohoto zjevného faktu. Určitě se mu ulevilo. Co je na tom špatného, být politikem?

Nejslavnější český estébák Ludvík Zifčák z Karlovy Studánky u příležitosti 30. výročí sametové revoluce vyslal Babišovi přes média vzkaz: „Vytýkám mu jedinou věc. Že nepřistoupí na to, že byl agentem Státní bezpečnosti. Co na tom bylo špatného?“
 
Autor je redaktor Krnovského deníku.

Martin Komárek.
Glosa Martina Komárka: Velký Čech Milan Kundera