Jakkoli bude Miloš Zeman bojovníka s kulturními elitami Staňka přesvědčovat, aby v tomto svatém boji vytrval, neboť podle obou pánů ho zřejmě šéf resortu kultury má mít v popisu práce, lídr ČSSD Jan Hamáček na to přistoupit nesmí.

Pokud bude prezident váhat, měl by trvat na tom, aby Andrej Babiš Staňka odvolal. Nemůže si dovolit politika v oranžovém dresu, který nezná rozpočet svého úřadu, plete si Obrazárnu a Jízdárnu Pražského hradu kurátora a uměleckého ředitele Národní galerie.

To lze snad pochopit u bývalého učitele Vojenské střední školy protivzdušné obrany v Liptovském Mikuláši, nikoli u ministra kultury. Nehledě k tomu, že sociální demokraté mají na danou pozici dobrého kandidáta v osobě Ivana Krejčího. 

Ačkoli tento absolvent DAMU je nyní uznávaným režisérem a šéfuje Radě pro rozhlasové a TV vysílání, vyučil se důlním elektromontérem, živil se jako umývač oken a posunovač. Je ideální kombinací umělce a člověka práce. ČSSD má asi víc aspirantů, ale s šéfem Komorní scény Aréna v Ostravě Ivanem Krejčím by vedle nešlápla.