Faktem je, že se s ničím nepářou a na salonní politiku se dívají svrchu. Logicky tak narážejí na odpor tradičních stran s jasnou strukturou, hierarchií, mantinely, a to jak vládních, tak opozičních. A když jim dirigent aktuálního dění Mikuláš Minář z Milionu chvilek pro demokracii vzkáže, že se mají seskupit do jednoho protibabišovského šiku, tak šéf jejich poslaneckého klubu Jakub Michálek prohlásí, že nejvíc by tomu pomohlo, kdyby se spakoval Miroslav Kalousek a TOP 09 rozpustil.

Kateřina Perknerová
Glosa Kateřiny Perknerové: Jde to i bez špionů

Co na tom, že jeho stranický primátor Zdeněk Hřib z toho měl další z mnoha polízanic, kdy musel hasit do běla rozžhaveného topkaře Jiřího Pospíšila. Ten byl tak naštvaný, že při včerejší hádce o pirátském FB statusu o čínských chapadlech zasahujících do magistrátní politiky prohlásil: „Doteď jsem nevěděl, že je tu nějaká čínská chobotnice. Nevím, zda funguje, nebo z toho jako Piráti děláte nechutnou PR kampaň, která má poškodit opozici.“

Pana Pospíšila to možná překvapilo, ale Piráti poškodit opozici vskutku chtějí. K ní totiž patří Babišovo ANO, jež hodlají porazit. Bezhlavou Michálkovou metodou to ale asi nepůjde.

Kateřina Perknerová
Glosa Kateřiny Perknerové: Každému, co jeho jest