Nejvyšší topkařka, která v minulosti pracovala jako dobrovolnice v dětských domovech v Maroku či Arménii, je nefalšovanou představitelkou liberální proevropské pravice. Jako hlavní cíl si vytyčila přijetí eura a spolupráci s programově blízkými stranami. Pochybuje o účelnosti těsného spojenectví s Maďarskem a Polskem v rámci visegrádské čtyřky a je přesvědčena, že by Česko mělo přijmout pár desítek sirotků z uprchlických táborů v Řecku. Pro mnohé jsou to titěrnosti, které TOP 09 k reinkarnaci rozhodně nepomohou. Jiní v tom vidí hodnotově pevný základ, na němž se dá postavit solidní stavba.

Ruce topkařů k tomu ovšem stačit nebudou. Chce-li Pekarová Adamová za dva roky zažít úspěch ve sněmovních volbách, musí napnout síly k integraci. STAN se nabízí jako první adept. Lidovci se pohltit nedají, ale o předvolební koalici by uvažovat mohli. Naopak ODS se TOP 09 vzdaluje, prounijní a proklimatické nadšení Fialovy strany zdaleka nedosahuje hodnot, jež vyznává nové vedení topkařů.

V tomto směru má Pekarová Adamová blíž k Pirátům, ale v obou případech lze maximálně uvažovat o povolební kooperaci. Jisté je, že pokud někdo z klasických liberálů myslí čelní střet s Andrejem Babišem vážně, sám ho neustojí, natož aby v něm vyhrál.