Schůdnou cestou ke zviditelnění jsou mimořádné schůze sněmovny. Ta včerejší se měla zabývat závěry Nejvyššího kontrolního úřadu za rok 2018 a premiérovým střetem zájmů. Koaliční poslanci ovšem jednání neumožnili. Kromě toho Andrej Babiš dlel v zahraničí, odkud vzkázal, že opoziční řeči jsou jen nesmysly. 

„Budeme iniciovat další mimořádnou schůzi. Nemůžeme to nechat jen tak a dovolit vládě dělat si s touto zemí, co ji napadne,“ rozčílil se šéf Pirátů Ivan Bartoš. A předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura dodal, že současná vláda existuje jen kvůli ochraně politických, ekonomických a osobních zájmů Andreje Babiše. Kdyby se zato mluvilo o jeho nesplněných slibech voličům, nestihli by prý poslanci ani večeři.

Chyba lávky. Ty nejcitelnější závazky kabinet plní na sto procent – markantní zvýšení penzí, doprava seniorů zdarma, zrušení karenční doby, zvyšování platů učitelů a státních zaměstnanců. Pokročilo se i v digitalizaci a inovační strategii. 

Daleko větší efekt by mělo poukazovat na to, co se fakt nedaří, například práce na skutečné důchodové reformě, kompaktní prorodinné politice nebo nedostatku startovacích a sociálních bytů. Tam má smysl tepat. Naopak program Antibabiš bez konkrétního obsahu nefunguje.