Poté šla obliba TOP 09, která po sněmovních volbách 2013 i 2017 skončila v opozici, dolů. Nepomohlo jí šéfování Miroslava Kalouska ani liberála Jiřího Pospíšila. Pel autenticity byl pryč a veřejnost začala topku vnímat jako hlavního tahouna antibabišovské a antizemanovské linie.

O víkendu čeká delegáty topkařského sněmu velké dilema. Budou si muset vybrat mezi symbolem a obsahem. Senátor Tomáš Czernin je sympatický a šarmantní muž, ale není za ním žádná politická brázda. V jeho případě by knížete vystřídal hrabě, přičemž reálným předsedou by byl Kalousek.

Poslankyně Markéta Pekarová Adamová si svoji image pracovité a konsenzuální političky buduje dlouho. Jejím jediným nedostatkem je její hlavní přednost, totiž slušnost a korektnost, což bohužel politické body nepřináší.

Doménou Pekarové Adamové jsou věcná témata typu lepších podmínek pro matky vysokoškolačky nebo boje s energetickými šmejdy. Pokud se TOP 09 chce profilovat i jinak než antibabišovsky, je pro ni Markéta Pekarová Adamová dobrou volbou. Navíc chytrá a krásná žena v čele jakékoli strany je poloviční výhra.