Teď Trump který včera přiletěl do Londýna, Britům radí, aby se vykašlali na nějaké dohody s Evropskou unií a prostě práskli dveřmi a šli. Prý tím ušetří miliardy, které by zbytečně museli doplácet do unijního rozpočtu. No a kdyby bylo na Trumpovi, tak už je britským premiérem tvrdý brexitář Boris Johnson, nebo ještě lépe antievropský demagog Nigel Farage.

Trumpa ale s tímto „programem“ v Londýně nevítají, a tak si musel odepřít vyjížďku kočárem a ke královně pro jistotu přiletěl vrtulníkem. Brity dělí Trump podobně jako brexit, což není divu. Vždyť to, co jim radí, je z pohledu většiny odborníků ekonomická sebevražda, nehledě na to, že obrovské problémy by to přineslo i Evropské unii. Jenže americký prezident se při pohledu na Unii jako ekonomického soupeře USA řídí heslem „čím hůře, tím lépe“.

Británii láká Trump na speciální smlouvy a výhody ve vztazích se Spojenými státy. Ale i tady bude vždy platit jeho heslo: „Amerika na prvním místě“. Trump si při cestě do Británie připomene výročí vylodění v Normandii, kdy USA zachraňovaly Evropu před nacismem. Trump ale v Británii dělá opak toho, za co bojovali američtí vojáci. Evropu nezachránit, ale dostat do kolen. Ne, takhle přítel Evropy nevypadá.