Aniž bych předjímal, zda starostování Novotného neomrzí, musím konstatovat: Inteligentní šašek má větší naději stát se dobrým starostou než umírněný stranický funkcionář, který si to vyseděl na schůzích. Města a obce potřebují většinou víc fantazie a zdravé drzosti.

Starostové, kteří tohle měli, se proslavili, a dotáhli to daleko: Čižinský, Gazdík, Půta, nově třeba Macura nebo Vokřál. Jasně nebyli to komici, ale měli a mají v sobě smysl pro vtip a schopnost řídit. Novotný se jim vyrovná jen stěží, ale bude skvělé pro Řeporyje, když to zkusí.

Lidi touží, aby je vedly osobnosti, třeba tak „profláklé“ jako Novotný. Nechtějí nevýrazné strejce, kteří uzavřou koaliční dohodu především o svém platu a prebendách pro své podržtašky. Abych byl čirý: autorem této myšlenky nejsem já, nýbrž tolik proklínaný Zeman.

Pavel Novotný teď může ukázat, že neumí chytře spravovat jen svou kariéru a finance, nýbrž i kus města. Už teď Řeporyje proslavil takřka po celé zemi. Možná se tam na něj prostě jen budou jezdit kouknout turisté, což obci kdysi neznámé přinese nebývalou prosperitu. Ale vážně: tipnul bych, že jeho starostování si budou místní připomínat v dobrém. Tedy pokud to není geniální vtip, kterým by smazal mystifikátora Kazmu.

Autor je novinář a publicista.

Názory zde zveřejněné přinášejí různé pohledy publicistů a osobností, ale nevyjadřují stanovisko Deníku.