Považte však: Stále více se věnujeme i mobilu a počítači. V práci podle jiného solidního výzkumu trávíme o půl hodiny déle, než je průměr Evropské unie. Patříme též k šampiónům „tvrdých“ koníčků: kuchtíme, zahrádkaříme, rybaříme, lovíme a kutíme jako zjednaní.

Sexu se věnujeme přinejmenším nadprůměrně ve srovnání s ostatními národy. Zejména mužská část obyvatelstva, avšak i stále více žen, se s oblibou věnuje družným hovorům v restauračních zařízeních, které se často protáhnou na dlouhé hodiny. Povětšinou nejsme ani krkavčími rodiči a rádi s dětmi vyrážíme do luzné přírody doma i v cizině.

Ano, ta otázka je přímo na jazyku. Tohle přeci nevychází, jak to můžeme stihnout? Že bychom vůbec nespali? Vědci nám tvrdí, že v průměru spíme zdravých sedm a půl hodiny. Den se tedy nutně skládá pouze z práce, spánku, televize, mobilu a počítače. Jak je možné, že jsou hospody narvané a zájezdy prakticky vyprodané, a to nemluvím o divokých nájezdech na hobby markety?

Co říká dedukce, Sherlocku? Vzhledem k tomu, že čas není nafukovací, nabízí se jediné vysvětlení. Své oblíbené televizní seriály sledujeme a hry na mobilu hrajeme v práci, zejména v té úřední. To navíc vysvětluje naši slabší konkurenceschopnost. Ale jinak si žijeme dobře, ne?

Autor je novinář a publicista.

Názory zde zveřejněné přinášejí různé pohledy publicistů a osobností, ale nevyjadřují stanovisko Deníku.