Sexuální zvyklosti se v průběhu historie změnily už mnohokrát. Římské orgie a biedermeirovská prudérnost mají od sebe stejně daleko jako Padesát odstínu šedi od F. L. Věka.

Pokud bude technologická revoluce pokračovat, lidé si už brzy v posteli vystačí pouze s elektronikou. Pornografie převedená do trojrozměrné virtuální reality a doplněná skvěle ovladatelnými sexuálními stroji vyrobí takové vzrušení, že partnerské milování proti tomu bude nejen nuda, ale i zbytečná námaha.

Lidé mají rádi módní vlny a jsou vrtkaví. Mobily se jim v posteli zanedlouho omrzí a budou znovu objeveny romantické básně. Nakonec i univerzální sexuální mašiny začnou být otravné. Možná přijde celosvětový celibát nebo volná láska.

Vzhledem k tomu, jak jsou politici hezky aktivní, můžeme však brzy očekávat evropskou normu, která nařídí počet orgasmů za měsíc. Konečně najdou státní kontroloři práci, která je bude povznášet.

Autor je publicista a bývalý politik.

Anketa organizovaná Deníkem Jak milují Češi vyvolala značný zájem, vyplnily ji již více než čtyři tisíce respondentů. Zapojte se do ní také.


Jak milují Češi.

Názory zde zveřejněné přinášejí různé pohledy publicistů a osobností, ale nevyjadřují stanovisko Deníku.