Potvrdil to i poslední průzkum, který naznačil, kolik hlasů by kdysi hrdí modří ptáci mohli dostat ve dvou největších městech. Taková čísla měla strana naposledy někdy před deseti lety, takže pochopme následnou myšlenkovou zdivočelost dvou nejvýraznějších tváří partaje.

Ta problematičtější nese slavné jméno VK (ml.) a stranické špičky ji prý musejí názorově usměrňovat. Prominent ODS pronesl tezi, že svoboda slova je základ civilizace a omezovat by se na internetu měla až ve chvíli, kdy by někdo třeba vyzýval ke genocidě.

Použijeme-li ovšem stejný intelektuální konstrukt i na paní, která chtěla házet granáty do jedné ze tříd teplické základní školy, pak dotyčná a nyní odsouzená osoba vlastně jen potvrdila příslušnost k naší civilizaci a soud ji omezil na jejím základním právu.  

Slyšitelná byla i druhá výrazná, ne sice tak známá, ale zase předsednická tvář ODS. Ta se dokonce osobně setkala se skandální cenzurou. ČT24 si dovolila neodvysílat její projev na tiskové konferenci, kde kritizovala (hádejte koho?) vládu.

Z odvážných propagátorů neotřelých řešení zbyli jen směšní bojovníci proti domnělé cenzuře. 

Autor je publicista žijící ve Varšavě.