Jiří Zimola se chce dát vlastní cestou pomocí vlastní volební strany Změna 2020. To se samozřejmě jeho mateřské straně nelíbí a cítí se jím být ohrožena. Zimola ovšem vychytrale tvrdí, že ani neví, zda bude vůbec kandidovat.

Zimola není žádný politický holobrádek a ví, co dělá. Z postu průměrného učitele na Základní škole v Nové Bystřici se vyšvihl až do křesla jihočeského hejtmana. Skamarádil se s Milošem Zemanem. Aby tohle dokázal, musel hodně přibrousit své lokty. Ani jeho suverenita mu nepomohla v kauze s výstavbou sídla na Lipně a musel rezignovat. Ulpěl na něm stín korupce.

Jeho ambiciózní povaha utrpěla šrámy a zacelit je může jen opětovný návrat na politické výsluní. Že se snaží okolí zmást tvrzeními o rozmýšlení a zvažování, k jeho snahám opět získat moc patří. A protože krajské volby budou až v říjnu, jistě si ještě nějaké perličky schová. Je to střelec, který umí používat ostré i slepé náboje. A také je trpělivý lovec. Jde za svým. Návrh otevřít kandidátky nejen pro straníky, ale i pro lidi odjinud je však rozumný.

Autor je šéfredaktorem Strakonického deníku.