Je to plán smělý, pro někoho možná bláznivý, přesto není zdaleka tak zavrženíhodný, jak se může na první pohled zdát. Babiš touží přestěhovat úředníky všech ministerstev ze starobylých paláců z různých koutů Prahy do moderních kancelářských budov postavených na zelené louce.

Dobrý plán to je proto, že z racionálního hlediska má samá pozitiva: sídlit ve starých budovách je čím dál dražší a přijde doba, kdy budou muset stávající ministerské budovy projít nákladnými komplexními rekonstrukcemi. Smysluplné to bude i pro občany, kteří budou potřebovat s ministerskými úředníky mít něco do činění – prostě pojedou na jedno místo a všechno vyřeší během jednoho dne (a třeba za pár desetiletí odpadne i toto, až dojde k digitalizaci veřejné správy).

A koneckonců dobrá je i „cena“, kterou je Babiš (tedy pardon, stát) za tento splněný sen ochoten zaplatit Praze: dokončí se tak dlouho plánovaný okruh, který občanům Prahy opravdu významně ulehčí.

Máte pachuť z toho, že jde o kšeft? Nemějte. Například americká historie zná několik podobných handlů. Díky handlu z roku 1790 ostatně vzniklo hlavní město Washington, vlastně taková americká vládní čtvrť v místních „Letňanech“.